Van Otelleri Ara

En uygun Van otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Van otellerini listele.

Van Hakkında

Kültür ve inanç turizminin en önemli şehirlerinden biri olan Van, her yıl yüzbinlerce yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Gölü, kahvaltısı, kedisi ve tarihiyle bilinen şehir; Doğu Anadolu’nun gözde noktalarından biri. Van otellerinin çoğunda yalnızca oda veya oda kahvaltı seçeneği bulunmakta.

Van’a ulaşmak için kara, demir ve havayolu kullanılıyor. Van Ferit Melet Havalimanı’ndan özel servis, şehir içi otobüs veya transfer hizmeti ile otelinize varmanız mümkün. Ülkemizin pek çok şehrinden Van Otogarı’na direkt araç bulabilir, özel servisler veya şehir içi hatlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Van Garı’ndan Van Gölü kıyısındaki istasyona veya demiryolu bağlantısı bulunan şehirlerimize ulaşılıyor.

Van’da tarihi ve doğal güzellik olarak gezilecek yer sayısı hayli fazla. Van Kalesi, Ayanis Kalesi, Yedi Kilise ve Hüsrev Paşa Camii ziyaret edilmesi gereken tarihi yerlerden birkaçı. Şehrin doğal güzelliklerinin tadını çıkartmak için Van Gölü, Akdamar Adası ve Muradiye Şelalesi’ne gidebilirsiniz. Şehrin meşhur Van kedilerini sevmek isterseniz merkezde bulunan Van Kedisi Evi’ne uğrayın.

Van otelleri genellikle Erciş ve şehir merkezinde bulunuyor. Ekonomik otellerin yanı sıra dünyaca ünlü zincir otellerin şubeleri de şehirde hizmet vermekte. Bu oteller konferans odası olan, SPA ve Türk Hamamı hizmetleri veren, aile dostu ve çocuklu aile temalarına uygun oteller olabilirler.

Van, ekstrem spor tutkunlarının da sevdiği tatil noktalarından biri. Şehirde rafting, yamaç paraşütü ve trekking gibi spor turları düzenlenmekte. Ayrıca meşhur Van kahvaltısı da deneyimlemeden dönmemeniz gereken tatlar içeriyor. Murtuğa, otlu peynir, yöreye özgü kaymak ve bal gibi lezzetlerden oluşan kahvaltıyı şehrin her noktasında yiyebilirsiniz.

Van Galeri