İpekyolu Otelleri Ara

En uygun İpekyolu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İpekyolu otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İpekyolu Hakkında

Van şehrinin en büyük ilçesi olan İpekyolu, şehrin en önemli çarşılarının ve alışveriş merkezlerinin bulunduğu ilçesi. Bu nedenle bölgenin Van otelleri de oldukça iyi bir hizmet kalitesine sahip. Yüzlerce yıldır yerleşim olduğu için pek çok medeniyete ait izleri taşıyan İpekyolu; tarihi kaleler, camiler ve türbelerle dolu. İpekyolu’nun çevresi tarihi zenginliğin yanı sıra Göynük, Çubuk ve Sünnet gölleriyle çevrili. Bu göller her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor. İpekyolu’nun en ilgi çeken yerlerinden olan ve M.Ö. 9 yüzyıla tarihlenen Van Kalesi, ilk görülmesi gereken yer. Urartu döneminde yapılan kale, günümüzde bile sağlam bir şekilde duruyor ve Van şehrinin muhteşem manzaralarını sunuyor. Van Gölü kıyısında yer alan başka bir önemli tarihi yapı olan Akdamar Kilisesi de görülmeye değer manzaralara sahip.

İpekyolu ilçesi merkezinde yer alan 1660 yapımı Kaya Çelebi Camii, ilçenin en önemli yapılarından biri. Ünlü Osmanlı mimari Mimar Sinan tarafından tasarlanan benzersiz Hüsrev Paşa Camii ise kesme taşlardan yapılmış mimarisiyle özellikle yabancı turistlerin çok ilgisini çeken bir şaheser. Van’ın az bilinen doğa harikalarından birisi olan Van Peri Bacaları’nı da İpekyolu gezinizde mutlaka görmelisiniz. Van’da göreceğiniz bu Kapadokya benzeri manzara çok etkileyici.

İpekyolu gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri de Türkiye’nin en büyük gölü, aynı zamanda dünyanın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü. Van Gölü’nün güzelliklerini görmek için tekne gezilerine çıkabilir ve burada harika fotoğraflar çekebilirsiniz. İpekyolu’ndan kolayca ulaşabileceğiniz bir başka doğa güzelliği olan Muradiye Şelalesi ise 50 metre yükseklikten dökülüyor ve her mevsim başka bir güzellik sergileyerek doğa fotoğrafçılarını kendine çekiyor.

Van şehrinin simgelerinden birisi olan Van kedilerine adanmış bir evi de İpekyolu gezinizde ziyaret edebilirsiniz. Dünyada çok az kalan bu kedi türünü korumaya adanmış bu kedi evi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından kuruldu.

İpekyolu Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun Sezon
Temmuz Ekim
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor.