Yalova Termal Otelleri Ara

En uygun Yalova Termal otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yalova Termal otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Yalova Termal Hakkında

Termal, Yalova’nın ilçelerinden biridir.  Yalova'ya 12 km uzaklıkta bulunan Termal, kaplıcaları ile dünyaca ünlüdür. Türkiye’nin en gelişmiş ve düzenli kaplıcası olan Termal Kaplıcaları Samanlı Dağı’nda vadi içinde yer alır. İlçedeki termal turizmin kökenleri Bizans ve Roma dönemlerinden gelir. Romalılar döneminde sağlık merkezi olan kaplıca 1929 yılında Atatürk tarafından turizm ve sağlık merkezi haline getirilmiştir. Turizm ilçe ekonomisinin çok büyük bir kısmını oluşturur. Her yıl şifalı kaplıcaları nedeniyle binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan ilçe ayrıca birçok doğal güzelliğe de sahiptir. Yedi Havuzlar adı verilen art arda yapılmış yedi çağlayana sahip olan ilçede aynı zamanda çok değerli ağaçlar da bulunur. 39 çeşit yaprağını döken, 26 çeşit yaprağını dökmeyen ağaç çeşidini kendinde barındıran Termal, sürekli yeşil kalan, örtücü bitki örtüsüyle de ünlüdür.

Termal’in şifalı suları yıllardır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılıyor. Kaplıca sularının özellikle romatizma, sindirim sistemi, deri ve psikolojik hastalıklara iyi geldiği biliniyor. Termal en az üç bin yıllık geçmişiyle aynı zamanda köklü bir tarihe de ev sahipliği yapıyor. Tarihi Termal Kaplıcasında bilinen ilk hamam olan Kurşunlu Hamamı, 1600 yıllık geçmişiyle oldukça ünlüdür. Hamamın içinde büyük kapalı bir havuz, sauna, duş ve banyo odaları vardır. Hamamın zemini kurşun kaplı olduğu için Kurşunlu Hamamı ismini almıştır. Bizans Döneminden kalan bir diğer görülmesi gereken hamam da Valide Hamamıdır. Valide Hamamı Kadınlar ve Erkekler olarak iki kısma ayrılmıştır. Termal ‘de şifalı su kaplıcasının yanında birçok görülecek yer de bulunur. Günümüzde müze olarak hizmet veren Atatürk Köşkü, Atatürk’ün sık sık konakladığı Yaveren Köşkü, Ata Parkı, Sudüşen Şelalesi, Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı ilçede mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Termal’e gelmişken Yalova’nın ünlü yemeklerinden olan Çirbuli ve Pavli yemeden dönmemelisiniz. Termal’e Yalova merkez otogardan kalkan servislerle ulaşabilirsiniz.

Yalova Termal Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Kasım Temmuz 1050,80 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Yalova Termal Seyahat Yazıları

Yalova Termal Sıkça Sorulan Sorular

Yalova Termal’de bulunan en iyi oteller hangileri?

Yalova Termal’deki popüler oteller içerisinde Thermal Saray Hotel Spa Yalova, Terma City Termal Hotel Yalova ve Limak Thermal Boutique Hotel bulunuyor.

Yalova Termal’de bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Yalova Termal’deki popüler ucuz oteller içerisinde Can Termal & Kaplıca Apart Hotel, Termal Elit Hotel ve Kapri Termal Hotel Kaplıca bulunuyor.