Türkiye’nin SPA Rehberi

setenaygokdag
İçindekiler

Fizyolojik ve psikolojik olarak rahatlamanın en ideal yolu olan SPA merkezleri, geçmişin tedavilerini günümüzün teknolojisiyle yaşatıyorlar. Sağlık turizminde önde gelen lokasyonlardan biri olan ülkemizin pek çok otelinde SPA Merkezi bulunmakta. Peki, bunların en iyileri nerelerde bulunur? Gelin bir göz atalım.

1. Şehrin merkezinde gizli bir vaha: Ramada Plaza İstanbul City Center – İstanbul

“Müşteri memnuniyeti” odaklı çalışan Beatus Spa, 2017’de renovasyona girdi. SPA ve havuz bölümlerini tamamen yenileyen otel, 2018’de yeniden hizmete açıldı. 2018 Temmuz ayında, dünyanın önde gelen merkezleri ile yarıştığı World Luxury Spa Ödülleri’nde “Global Best Roof Top” ünvanına layık görüldü. Şehrin kalbinde yer alan lüks merkez, misafirlerine üstün kaliteli hizmet vadediyor.

İstanbul’un koşturmasından uzaklaşarak dinlenmek için buraya tıkla!

2. Tarihi dokunun yaşatılan büyüsü: Limak Thermal Boutique Hotel – Yalova

İlk misafiri Mustafa Kemal Atatürk olan otelin tarihi dokusunun korunması için 300 kişilik özel bir restorasyon ekibiyle çalışıldı. Otelin her odasında termal suyun verildiği özel küvetler bulunuyor. Aynı zamanda açık alanda da termal havuz ve spor merkezinin bulunduğu bir cam piramit yer almakta. SPA merkezinin içerisindeyse masajdan buhar odasına her türlü hizmet mevcut.

Yalova tatilini başlatmak için buradan rezervasyon yaptırabilirsin.

3. Doğayla iç içe bir tatil için: Kaya İzmir Thermal & Convention – İzmir

Narlıdere’de çam ormanlarıyla çevrili bir alanda huzurlu tatilin keyfini çıkar! En modern ve lüks kaplıca merkezlerinden birine sahip olan otelde tepeden tırnağa yenilenmek mümkün. Kar çeşmesi, sauna, termal havuzlar, hamamlar ve masaj odalarıyla Kaya İzmir’de bütün stresini bırakabilirsin.

İzmir’de doğanın tadını çıkarmak için seni böyle alalım…

4. Son teknolojiyle donatılmış SPA Merkezi: Korel Termal Resort Clinic Spa – Afyon

Termal denilince akla ilk gelen illerden olan Afyon’un en teknolojik SPA merkezinde rahatlayabilirsin. Aileye özel havuzlarından yararlanabileceğin gibi, kadın-erkek-karma bölümlerinden sana uygun olanı da tercih edebilirsin. Merkezde hizmet veren detoks kapsülleri, özel bakımlar ve güzellik hizmetleriyle tatilde dilediğin kadar kendini şımartabilirsin.

Güzel ama nasıl olacak dersen seni şöyle rezervasyon sayfamıza alalım.

5. Sınırsız konfor ve lüksün adresi: Crystal Palace Luxury Resort Spa – Side

Eşsiz saray mimarisinin kaliteli hizmet ve maksimum eğlenceyle buluştuğu otelin SPA Merkezi de en az kendisi kadar büyüleyici. 700 metrekarelik alan içerisinde tam teşekküllü SPA Merkezi ve özel SPA bahçesi bulunmakta. Tatilin boyunca kendini kral/kraliçe gibi hissetmen mümkün.

Hadi şimdi tek tıkla kendini ödüllendir!

setenaygokdag
Setenay Gökdağ
55 Yazı
Antalya doğumlu yazar, Marmara Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Lise yıllarından itibaren medyanın çeşitli alanlarında metin yazarı ve editör olarak çalıştı. Okuma, yazma ve seyahat etme tutkularını tek amaç altında birleştirmek adına, Enuygun’da seyahat yazıları yazmaya başladı. Şu anda da Turist Rehberliği bölümünde eğitim alarak seyahat yazılarına farklı bir gözle bakmayı hedefliyor. Boş bulduğu her an yollara çıkmayı, otostop çekerek seyahat etmeyi ve kamp yapmayı çok seviyor.
Uzman Yazarlar