Yalova Otelleri Ara

En uygun Yalova otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Yalova otellerini listele.

Yalova Termal Oteller

Yalova Semtleri

Yalova Seyahat Yazıları

Yalova Sıkça Sorulan Sorular

Yalova'nın neyi meşhurdur?

Yalova’nın termalleri, doğal güzellikleri ve mutfağı meşhurdur. Bölgenin sevilen termal otellerinden birinde konaklarken günübirlik yaylalarını gezebilir ve lezzetli yemeklerinden tadabilirsiniz.

 

Yalova nerelere yakındır?

Yalova; İstanbul’a 1,5 saat, Bursa’ya 1 saat, Balıkesir’e 2 saat uzaklıkta bulunuyor. 

Yalova’da ne yenir?

Konumu ve göç alan bir şehir olması sebebiyle Yalova’nın mutfağı geniş bir yelpazeye sahip. Yumurta Tiridi, Termal Sarma, Yalova köftesi, Pavli ve Yaprak Sarma bölgenin en meşhur yemeklerindendir.

 

Yalova’da nerelerde kalınır?

Çoğunlukla oda kahvaltı ve yarım pansiyon hizmetleri veren konaklama tesisleri bulunan Yalova’nın en çok tercih edilen otelleri termal oteller. Çocuklu aile, bebek dostu ve İslami temalardaki konaklama tesislerinde hem yaz hem kış dönemlerinde kalmak mümkün.

 

Yalova nasıl bir yer?

Marmara Denizi’nin gözde tatil merkezlerine sahip olan şehirde deniz ve doğa iç içedir. Tarihi M.Ö. 3000’li yıllara dayanan Yalova’da gezebileceğiniz birçok yayla da bulunmakta. Sessiz, sakin, doğayla baş başa bir tatil için tercih edilen Yalova’nın termallerinde şifa bulabilirsiniz.

 

Yalova'ya nasıl gidilir?

İstanbul, Bursa ve Kocaeli gibi önemli şehirlere yakın konumda bulunan Yalova’ya kara ve deniz yoluyla ulaşabilirsiniz. İstanbul Pendik’ten Yalova’ya deniz otobüsüyle 45 dakika, Yenikapı’dan 75 dakika, yine Yenikapı’dan Armutlu’ya ise 95 dakikada varmak mümkün. Daha uzak şehirlerden Yalova’ya ulaşmak için İstanbul üzerinden aktarma yapabilirsiniz.

 

Yalova’da gezilecek yerler nerelerdir?

Tarihi ve doğal güzellikleri, en az şifalı suları kadar sevilen Yalova’da özellikle hafta sonu kaçamakları için gezilecek ideal yerler bulunmakta.

Yalova’da Yürüyen Köşk, Kara Kilise ve Açık Hava Müzesi’ni ziyaret edebilir; bölgenin ünlü termallerinde rahatlayabilirsiniz. Ayrıca doğal güzelliklerini görmek için Erikli Yaylası, Dipsiz Göl, Çifte Şelaleler ve Delmece Yaylası Tabiat Parkı’nı da gezebilirsiniz.

x