Pamukkale Otelleri Ara

En uygun Pamukkale otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Pamukkale otellerini listele.

Pamukkale Termal Oteller

Pamukkale Hakkında

Nüfusuyla Denizli’nin en büyük ilçesi olan Pamukkale aynı zamanda ülkemizin en turistik destinasyonlarından biri. Antik çağlardan beri termal sularıyla ziyaretçilerine şifa dağıtmış ve önemli kültürlerin yerleşim yeri olmuş olan Pamukkale’nin en meşhur görüntüsü ise kalsiyum oksit içeren termal suların oluşturduğu bembeyaz travertenlerin manzarası. Dünyanın farklı birçok yerinde traverten terasları bulunuyor olsa da oluşması uzun yıllar alan kireçtaşlarının üzerine kurulan ve kaplıcalarla kaplı olan pitoresk travertenler sadece Pamukkale’de bulunuyor. Bu nedenle Pamukkale Travertenleri UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alıp doğallığının korunmasına büyük özen gösterilmesi üzerine çalışıyor.

Pamukkale her yıl travertenleri görmeye akın akın gelen yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Dünyanın birçok farklı yerinden insanlar muhteşem görüntü ve tansiyon, romatizma, kalp, sinir ve damar hastalıklarına iyi gelen sular için Pamukkale ziyareti düzenliyorlar. Pamukkale geziniz esnasında siz de kendinizi travertenlerin şifalı sularının kollarına bırakın. Ancak unutmayın, travertenleri gezerken ayakkabı giymek yasak. O nedenle yanınıza ayakkabılarınızı taşıyabileceğiniz bir çanta almanız iyi olur. Yürüyüşünüzü yaparken mayonuzu giyerseniz ılık havuzlarda yüzüp termal sulardan şifa bulabilirsiniz. Travertenlerden yürüyerek ulaşabileceğiniz Hieropolis Antik Kenti’nde bulunan Kleopatra Havuzu olarak da adlandırılan Antik Havuz’da da mutlaka yüzün.

Pamukkale’ye ulaşmak için 70 kilometre uzaklıktaki Denizli Çardak Havalimanı’na uçmak, en çok tercih edilen yöntemlerden biri. Havalimanından saat başı kalkan minibüslerle ya da araç kiralayarak ilçeye yaklaşık 1 saatte gitmek mümkün. Pamukkale’ye otobüsle gitmek isterseniz Türkiye’nin birçok şehrinden Denizli’ye sık sık sefer düzenleniyor. Denizli Otogar’ından Pamukkale’ye 20 dakikada bir kalkan minibüslerle gidebilirsiniz.

Pamukkale’de yarım pansiyon, oda kahvaltı, sadece oda konseptlerinde hizmet veren Denizli otelleri uygun fiyatlarla konaklama imkanları sunuyor. Pamukkale’ye huzur ve sağlık dolu bir tatil için giderseniz, termal otellerin şifalı havuzlarında ve SPA merkezlerinde tatilden tüm aradıklarınızı bulacaksınız. Pamukkale tatilinizde tüm ailenizin keyifli vakit geçirebileceği çocuk dostu, bebek dostu aile otelleri de bulunuyor.

Pamukkale’de farklı deneyimler yaşamak için bisiklet parkurları, trekking rotaları, dağcılık ve mağaracılık gibi aktiviteler değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında. Pamukkale’nin muhteşem manzarası üzerinde yamaç paraşütü yapmak ise en keyifli aktivitelerden biri. Pamukkale ve etrafı; şelaleler, yüksek dağlar, göller, milli parklar ve yaylalarla çevrili. Dolayısıyla da doğayla iç içe olacağınız bir seyahat sizleri bekliyor.

Pamukkale Galeri

Pamukkale Semtleri

Pamukkale Seyahat Yazıları

x