Özellikle yorulduğumuz zamanlarda hayalini kurarız ya güzel bir masajın, spanın ve havuz keyfinin, aslında kendimizi şımartan bu tür küçük tatiller hiç de öyle ulaşılamayacak uzaklıklarda değil. Her bir köşesinden kaplıca ve şifalı suların fışkırdığı ülkemizde, her bütçeye uygun sağlık tatili yapılabilecek yerler var. Ülkemizde hemen her şehirde farklı hastalıklara iyi gelebilecek şifalı sular bulunuyor. Bütçenize göre seçim yapabilirsiniz ancak kaplıca, spa konusunda en başarılı oteller nerede diye sorarsanız ilk sıraya Afyonkarahisar'ı koymak gerekir.

kaplıca

İçindekiler

Afyonkarahisar 

Afyonkarahisar-Kütahya bölgesinde kaplıcalarıyla ünlü çok sayıda otel var. Birçoğu da oldukça lüks ve konforlu. Bu tür otellerde fiyatlar genelde kışın biraz daha yüksek olabiliyor. Ancak konaklama paketlerinin içinde spa, masaj, cilt bakımı, fizik tedavi gibi seçenekler de olabiliyor. Afyon otelleri sayfamızdan göz gezdirebilirsiniz. Bu otellerde konaklamış biri olarak belirteyim, birkaç günlüğüne kendinizi şımartmak çok iyi geliyor. Hatta kışın dışarıda kar varken kaplıca havuzunda yüzmenin mutluluğunu anlatamam.

Yalova termal | duygu_bicer

Uçak Bileti

Yalova

Bir zamanlar Atatürk’ün de dinlendiği, istirahat ettiği Yalova’da da çok sayıda kaplıca oteli bulunuyor. İstanbul, Bursa, Kocaeli gibi büyükşehirlere yakın oluşu Yalova’yı cazip kılıyor. Hafta sonu değişik bir alternatif arıyorsanız da değerlendirilebilir.

Kaplıca

Kaz Dağları

Kaz Dağları, Edremit, Güre bölgesinde de sağlık kampı yapabileceğiniz tesisler var. Burası zaten oksijen bolluğuyla ünlü bir yer. Bir de yanına şifalı sular eklediğinde değmeyin keyfinize. İster detoks yapın, ister kaplıca isterseniz spa ne ararsanız var.

Pamukkale Denizli

Pamukkale

Dünyanın nadir yerlerinden biri olan Pamukkale’de hem travertenlerinin muhteşem güzelliğini görüp hem de sağlık tatili yapmak mümkün. Bu bölgedeki kaplıca otellerinin havuzlarında Pamukkale’yi beyazlatan bu özellikli suyu bulabilirsiniz. Kültürel bir geziye sağlık konforunu da eklemiş olacaksınız.

kızılcahamam

Kızılcahamam

Ankara Kızılcahamam Roma döneminden bu yana şifa merkezi olarak ünlenmiş bir yer. Karaciğer, kalp damar, kadın hastalıkları gibi birçok hastalığa iyi geldiği biliniyor. Anıtkabir, Etnografya Müzesi’ni içine alan bir Ankara yolculuğundan sonra Kızılcahamam’ın şifalı sularına kendinizi bırakın.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1350 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar