Karahayıt Otelleri Ara

En uygun Karahayıt otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Karahayıt otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Karahayıt Hakkında

Denizli'de bulunan Karahayıt, Pamukkale ilçesine 5 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. "Kırmızı Su" adıyla da anılan bölgede tıpkı Pamukkale Travertenleri'ne benzer kırmızı renkli travertenler bulunuyor. Ege Üniversitesi Hidroklimatoloji Enstitüsü'nün verdiği rapora göre bölgedeki termal sular birçok mineral barındırıyor. Günümüzde sağlık turizmi için önemli bir yer kaplayan bölge yılın her döneminde hastalıklarına şifa bulmak isteyenleri ağırlıyor. 1200 yıl önce Romalılar tarafından kutsal sayılan bölge geçmişte de termal sağlık merkezi görevini üstlenmiş. Şifalı olduğuna inanılan sular güzellik ve sağlık arayanlar tarafından yüzyıllardır ziyaret ediliyor. 

Yaklaşık 60 derece sıcaklığa çıkan termal sular ve çamur ile tedavi edilen hastalıkların arasında böbrek taşı, kalp hastalıkları, damar sertliği, yüksek tansiyon, romatizma, kireçlenme, deri hastalıkları, diyabet ve metabolizma bozuklukları yer alıyor. Karahayıt'taki turistik tesisler yılın her dönemi misafirlerine kapılarını açıyor ancak sıcak sular sebebiyle havanın daha serin olduğu aylarda bölgenin daha kalabalık olduğunu söyleyebiliriz.

Kaplıcaların hemen yanında ölmeden önce mutlaka görülmesi gereken yerler listelerinin neredeyse tamamında yer alan Hierapolis Antik Kenti'nin bulunması bölgeyi çok daha ilgi çekici hale getiriyor. Geçmişte hamam olarak kullanılan bina bugün arkeoloji müzesi haline getirilmiş ve bölgeden çıkarılan heykeller, kalıntılar sergileniyor. Antik kentin içinde yer alan antik tiyatro, tapınaklar, anıtsal çeşmeler, mezarlar ve agora görülmeye değer tarihi eserlerden. İyi korunmuş olan bölge UNESCO'nun Dünya Kültürel ve Doğal Miras Listesi'nde de kendine yer buluyor.  

Karahayıt Galeri