Kırşehir Otelleri Ara

En uygun Kırşehir otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Kırşehir otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Kırşehir Hakkında

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi sınırlarında yer alan Kırşehir, tarihi Hititlere kadar uzanan çok eski bir kent. Anadolu bozkırının ortasında kurulan Kırşehir’de yoğun olarak karasal iklim etkisini gösteriyor. İsmini geniş kırlık arazilerin tam ortasında kurulmasına borçlu olan şehirde ilkbahar aylarında sağanak yağış geçişleri görülebiliyor. Kırşehir’in merkezinde yıllık sıcaklık ortalaması ise 12 santigrat derece.

Kapadokya adıyla bilinen bölgenin kuzeyinde kurulan Kırşehir’de çok uzun süredir ahilik geleneği sürüyor. Cacabey ve Aşık Paşa gibi Türk edebiyatının önde gelen isimlerini ve tasavvuf bilginlerini yetiştiren kentte günümüzde de eski cami ve türbeleri gezerek bu geleneğe şahitlik edebilirsiniz. Kent merkezinde yer alan Cacabey Camii ve Türbesi, 1200’lü yıllarda bölgede hüküm süren Selçuklulardan kalan muhteşem eserlerden yalnızca biri. Eskiden medrese olarak kullanılan cami, mavi renkli çinileriyle göz kamaştırıyor. Ahi Evren Camii ve Türbesi ise 1400’lü yıllardan beri Kırşehir’in merkezindeki yerinde dimdik ayakta duruyor.

Kente en yakın havalimanı yaklaşık 80 kilometre mesafedeki Nevşehir’de. Buraya uçtuktan sonra otobüslerle veya servis araçlarıyla Kırşehir kent merkezine 2 saate yakın süren konforlu bir seyahatin ardından gelebilirsiniz. Kırşehir’e hava yoluyla seyahat için diğer seçenekler ise yine ortalama 2 saat uzaklıkta bulunan Kayseri Erkilet Havalimanı ve 3 saat mesafedeki Ankara Esenboğa Havalimanı. Kırşehir kent merkezinde genellikle az sayıda odadan meydana gelen 3 ve 4 yıldızlı küçük tesisler bulunuyor. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra merkeze ve otelinize ulaşımla ilgili detayları öğrenerek seyahat planınızı hazırlayabilirsiniz.

Kırşehir Semtleri

Kırşehir Seyahat Yazıları