İskenderun Otelleri Ara

En uygun İskenderun otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İskenderun otellerini listele.

İskenderun Hakkında

Türkiye’nin güneyinde Hatay’a bağlı bir sahil kenti olan İskenderun sahip olduğu büyük liman sayesinde önemli bir durak noktası konumunda. İskenderun Limanı deniz ticaretinde özellikle aktarma noktası olarak ciddi bir lokasyona sahip.

Bir güney kenti olarak İskenderun’un özellikle sahil kısmı sıcak Akdeniz ikliminin etkisi altında olsa da kentin iç kesimleri büyük ve serin yaylalardan oluşur. Yerel halkın önemli bir kesimi yaz aylarını bu yaylalardaki evlerinde geçirir.

Bakraş Kalesi ve Deniz Müzesi kent ziyaretçilerinin görebileceği yerlerin başında gelir. Özellikle İskenderun’un 35 km güneybatısında yer alan Arsuz beldesine doğru gidildiğinde denize girilebilecek güzel plajlar görülür. İskenderun’da gece hayatı da oldukça hareketli olur. Özellikle cumartesi akşamları canlı müzik dinleyebileceğiniz birçok mekân bulunur. Sahil kıyısı boyunca çeşitli balık restoranları da keyifli bir akşam yemeği için güzel bir alternatif.

Hatay yerel tatlarıyla tüm Türkiye’de adını duyurmuş bir şehir; İskenderun da bu güzel lezzetlerden nasibini almış. Hatay’ın meşhur tepsi kebabını, sirk lorunu, katıklı ekmeğini, kabak tatlısını, künefesini ve daha nicelerini İskenderun’da keyifle yiyebilirsiniz. Eğer yeterli vaktiniz varsa kent merkezinin 25 km güneyinde bulunan Belen’de meşhur Belen Tava kebabını yiyebilirsiniz. İskenderun halkı Türk kahvesine çok düşkün olur. Taze çekilmiş kahvenin kokusu günün her saati İskenderun sokaklarına yayılır. Sahildeki çay bahçelerinde denize karşı kahve içme keyfini yaşayın. Kahve keyfinizi uzatmak istiyorsanız garsonun “Süvari mi olsun?” sorusuna evet demelisiniz, böylece kahveniz çay bardağında servis edilir.

Özellikle lezzet takipçilerinin mutlaka görmek isteyeceği İskenderun’a Adana üzerinden otobüsle veya Hatay Havalimanı’ndan rahatça ulaşabilirsiniz. Havalimanı İskenderun’a yaklaşık 40 km mesafede yer alır ve kiralık araçla ya da havalimanı servisleri ile kolayca gidilebilir.

İskenderun Galeri

x