İskenderun Otelleri Ara

En uygun İskenderun otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz İskenderun otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

İskenderun Hakkında

Hatay şehrine bağlı en büyük ilçelerden biri olan İskenderun, Akdeniz’in incileri arasında. Büyük limanıyla önemli bir ticaret merkezi olan İskenderun’da uzun tarihinden kalan onlarca etkileyici tarihi yer ve büyüleyici doğal güzellikler var. M.Ö. 2000’li yıllarda başlayan tarihinde Romalılardan Selçuklulara, Eyyübilerden Osmanlılara kadar uzanan pek çok önemli imparatorluğa ev sahipliği yapan İskenderun’da ilk uğramanız gereken yer ise İskenderun Deniz Müzesi. İskenderun’daki tek müze olan etkileyici İskenderun Deniz Müzesi’nde tarih boyunca önemli bir liman şehri olmuş olan İskenderun’un tarihi hazinelerini yakından göreceksiniz. Payas Kalesi de İskenderun’da size harika bir tarihi manzara sunacak bir yer.

İskenderun’un en önemli turistik merkezlerinden biri olan Meryem Ana Havuzu ise hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Pek çok efsaneye konu olan Meryem Ana Havuzu’nda bölgenin doğal güzelliklerinin tadını çıkabilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. En çok ziyaret edilen bir diğer etkileyici yer ise deniz seviyesinden 550 metre yükseklikteki Damlataş Mağarası. Uzun merdivenlerden tırmanarak içine gireceğiniz ve binlerce yılda oluşmuş muhteşem sarkıt ve dikitleri inceleyebileceğiniz mağarayı rehberli turlarla da keşfedebilirsiniz. Kinet Höyük ise İskenderun merkezine sadece 30 dakika uzaklıkta bulunan bir arkeolojik alan. Buradaki antik kentte yapılan kazılarda pek çok önemli tarihi eser bulundu ve bunları Hayat Müzesi’nde görebilirsiniz.

İskenderun ilçesi, Akdeniz kenarında eşsiz bir konuma sahip olduğu için yaz aylarında birbirinden güzel plajları da oldukça ilgi çekiyor. İskenderun’da mutlaka uğramanız gereken Karaağaç Plajı, tertemiz denizi ve su sporları olanaklarıyla ilçenin en sevilen yerleri arasında. Muhteşem bir Akdeniz manzarasının fotoğrafını çekmek için ise İskenderun Körfezi’ne uğrayabilirsiniz. Körfez çevresinde hem Hatay otelleri hem de harika plajlar sıralanıyor.

İskenderun Galeri

İskenderun Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Şubat Eylül 578,20 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

İskenderun Seyahat Yazıları