18. Sayfa Dublin Otelleri Ara

En uygun Dublin otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dublin otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Dublin Hakkında

İrlanda ve ‘Kuzey’in en hareketli kentlerinden biri olan Dublin aynı zamanda ülkenin başkenti ve 2 milyon nüfusa sahip. Bu da İrlanda’nın üçte biri kadar yapıyor. Yani ülkenin kalbi Dublin’de atıyor. Avrupa kentlerinin çoğunda olduğu gibi Dublin’in içinden de nehir geçiyor. Liffey Nehri, kenti ikiye ayırıyor. Nehrin bir yakasında kalan O’Connell Caddesi, Henry Caddesi ve Talbot Caddesi merkez olarak öne çıkıyor. Özellikle O’Connell Caddesi alışveriş severler için sayısızca dükkân sunuyor. Şehir merkezinde St. Andrew’s Kilisesi turistler için buluşma ve toplanma noktası olarak biliniyor.

Ayrıca farklı rotalar sunan şehir turu da buradan alınabilir. Kuzeyde yer almasına rağmen kentte ılıman iklim hâkim. Dublin’de sıcaklık kışları eksi 10, yazları ise 20 santigrat derece seviyelerinde seyrediyor. Dublin’de iki havalimanı bulunuyor. Bunlardan ilki Avrupa’nın ‘düşük ücret’li en geniş havalimanı. Özellikle İrlanda firması Ryanair ile Paris, Londra, Madrid, Frankfurt gibi Avrupa’nın 100’den fazla noktasına gidilebiliyor. Havalimanından şehir merkezine üç farklı otobüs ile ulaşmak mümkün. Express otobüs 9 Euro, Dublin otobüs 6 Euro ve şehir içi otobüs 3.10 Euro’ya şehir merkezine gidiyor. Şehir içi ulaşımın geliştirilmesine karşın hala birçok Avrupa kentinin çok gerisinde. Şehir için bir tek handikap bu gösterilebilir. Yürüyerek de şehri gezmek alternatif olabilir.

Kentte görülmesi gereken yerler arasında; Chester Beatty Kütüphanesi, Christ Church Katedrali, St. Patrick’s Katedrali, Dublin Şatosu, Dublin Yazarlar Müzesi, Dublin Hayvanat Bahçesi ve Merrion Meydanı yer alıyor. Dublin’de yapılacaklar arasında Guinness Storehose yani Guinness Müzesi’ni ziyaret etmek ilk sıraya alınabilir. Abbey ve Gaiety tiyatrolarında oyun seyretmek ise kendinizi biraz daha yerel hissetmenize yardımcı olabilir.

Dublin Galeri

Dublin Şehir Rehberi

Dublin Seyahat Yazıları