Yaz gelmeden hava yolu firmaları uçuş seferlerini ve uçuş noktalarını arttırıyor. THY Hollanda’nın Rotterdam, Fransa’nın Bordo şehrine, Fildişi Sahilleri’ne; Pegasus Hava Yolları ise Almanya’da Frankfurt ve Hamburg’a, İspanya’da Madrid’e ile Kuveyt’e seferlerine başlıyor. Atlasjet Hava Yolları ise Mayıs’tan itibaren Londra’ya uçak seferleri düzenleyecek.

İçindekiler

THY’den Rotterdam Bordo, Fildişi Sahilleri ve Pisa

Hollanda’nın Rotterdam şehrine başlayacak olan yeni uçuşlar Salı, Perşembe, Cuma, Pazar günleri 12:15’te İstanbul’dan yapılacak. Rotterdam’dan İstanbul’a gelen seferlerin kalkış saati ise 15:45. Uçuş yaklaşık 3 saat 40 dakika sürüyor.

Uçuş noktalarına katılan yeni şehirlerden birisi de Fransa’nın Bordo kenti. 12 Haziran itibariyle haftada karşılıklı 4’er sefer yapılacak. İstanbul’dan Bordo’ya giden uçaklar Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri saat 10:50’de kalkacak. Bordo’dan yapılacak uçuşlar yine aynı günlerde 14:25’te kalkacak.

Duyurulan son uçuş noktası ise Afrika’nın parlayan yıldızı Fildişi Sahilleri’nde bulunan Cotonou ve Abidjan kentleri.  Seferler 23 Haziran 2014 itibari ile toplam 4 frekans olarak başlayacak.

İtalya’nın Pisa, Almanya’nın Münster ve Azerbaycan’ın Gence şehirleri de de THY tarafından uçak seferleri başlatılacak yeni şehirler olarak duyuruldu. Ayrıca THY tarafından Kenya’nın başkenti Nairobi’ye düzenlenen sefer sayısı haftada 7’den 11’e, Marsilya ise 4’ten 7’ye çıkartılıyor.

Uçak Bileti

Pegasus ile Frankfurt, Madrid, Kuveyt ve Hamburg

Yeni uçuş noktaları ile 2014 yazını karşılayan Pegasus, 22 Mart itibari ile Almanya’nın Frankfurt şehrine uçmaya başladı. Haftanın 7 günü Sabiha Gökçen’den 11:50’den uçuş var. Dönüş uçuşları ise her gün Frankfurt’tan saat 14.55’te yapılıyor.

Yeni uçuş noktalarından biri ise İspanya’nın Madrid kenti. 24 Mart'ta yeni seferler başladı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan her gün 10:15’te kalkan uçaklarla Madrid’e uçabilirsiniz. Madrid Barajas Uluslararası Havalimanı’ndan İstanbul’a yapılan seferlerin saati ise her gün 14:25.

26 Mart’tan itibaren başlayan yeni uçuşlardan birisi de Kuveyt. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cumartesi günleri 22.00’de kalkışlar yapılıyor, aynı uçak ertesi gün 02:55’te Kuveyt Uluslararası Havaalanı’ndan geri dönüş yapıyor.

1 Temmuz’da ise Almanya’nın Hamburg kentine uçuşlar başlayacak. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 08:20’de Pazartesi, Salı, Perşembe ve Pazar günleri Hamburg’a uçulabilecek. Hamburg’dan İstanbul’a uçuşlar ise yine aynı günlerde 12:25’te gerçekleşecek.

Atlasjet’ten Londra seferleri

Mayıs ayı itibariyle Atlasjet, İstanbul’dan Londra’ya uçak seferleri başlatıyor. Londra seferleri İstanbul Atatürk Havalimanı ile Londra’daki Luton Havalimanı arasında gerçekleştirilecek.


cemdisbudak
Cem Dişbudak
62 Yazı
İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Çok sayıda internet sitesi ve dergide konular editörü olarak çalıştı. İçerik ve sosyal medya trendleriyle ilgili birçok konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN