Muş Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Muş Hakkında

En az 3000 yıllık köklü bir tarihe ev sahipliği yapan Muş, Türkiye’nin Doğu Anadolu bölgesinde yer alıyor. Urartulardan Roma’ya ve Perslere kadar pek çok medeniyetin anavatanı olan şehir, Türklere Anadolu’nun kapılarını açan savaş olarak bilinen Malazgirt Meydan Muharebesi’nin gerçekleştiği yer aynı zamanda. Şehrin 400 binin üzerindeki nüfusunun büyük bir kısmı merkez ilçede yaşamını sürdürüyor. Ağrı, Bingöl, Bitlis, Erzurum ve Diyarbakır ile komşu olan Muş’ta karasal iklim etkili. Özellikle kış ayları geldiğinde hava sıcaklığının dondurucu sayılabilecek denli azaldığı şehir, yazın kısmen ısınıyor. Muş’ta kış aylarının hayli soğuk geçmesi aynı zamanda şehri kayak turizmi için önemli bir cazibe merkezi haline getiriyor. Özellikle Güzeltepe Köyü ve civarında bulunan pistlerde ailece kayak yapabilir veya karla kaplı tepeleri izleyerek kışın tadına varabilirsiniz. Bahar ayları geldiğinde ise Muş, rengarenk açan laleler sayesinde göz kamaştıran manzaralar vaat ediyor. Eğer Muş ziyaretiniz yaz aylarının sonuna denk geliyorsa, bu kez Malazgirt Zaferi’nin yıldönümünü kutlama amacıyla gerçekleştirilen şenliklere katılma şansı bulabilirsiniz.

Aynı zamanda şehirde yerleşimlerin ilk başladığı yer olarak da ünlenen Muş Kalesi, tarihin hangi döneminde ve kimler tarafından yapıldığı tam olarak bilinmeyen eserlerden. Selçuklu ve Osmanlı gibi farklı devletlerden izler taşıyan kalede eski dönemlerden kalan mezar kalıntılarına rastlamanız mümkün. Geçmişi 1000 yıldan daha eskiye uzanan Muş Ulu Camii, özellikle eski ibadethanelere ilgisi olan ziyaretçilerin muhakkak görmesi gereken eserlerden bir diğeri. Caminin içerisindeki taş ve kiremit duvarlar hayli dikkate değer. Tarihi İpek Yolu’nun üzerinde bulunan şehirde 1300’lü yıllarda inşa edilen Yıldızlı Han ise Muş sokaklarını arşınlarken bakırcılardan alışveriş yapmak veya bir kahve molası vererek dinlenmek için tam manasıyla benzersiz.

Muş’a rahatlıkta ulaşmak için Ankara veya İstanbul gibi şehirlerden direkt olarak Diyarbakır’a uçabilirsiniz. Diyarbakır’dan Muş’a otobüslerle yolculuk ise ortalama 2 veya 3 saat kadar sürüyor. Başkent Ankara ile şehrin arasındaki mesafe yaklaşık 1000 kilometre. Bu da otobüs yolculuğunu Orta ve Batı Anadolu’daki şehirlerden biraz zahmetli hale getiriyor. Eğer demiryolunu tercih ediyorsanız, Tatvan ve Ankara arasında çalışan Vangölü Ekspresi trenlerine binerek de Muş’a ulaşabilirsiniz. Ayrıca özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehirlerden Muş’a gün içinde sürekli otobüs seferleri düzenleniyor. Yakın sayılabilecek bu kentlerden yola çıktığınızda fazla zaman geçmeden Muş’ta olmanın rahatlığından yararlanabilirsiniz.

Muş Terminali’nden Şehir Merkezine ulaşım

Yeni ve modern bir otobüs terminali olan Muş Terminali’nden şehir merkezine isterseniz yürüyerek kolayca gidebilirsiniz. Yolculara sağlanan ücretsiz yolcu servisleri, özel halk otobüsleri, minibüsler ve taksiler ile 24 saat terminale gitme şansız var.

Özel Halk Otobüsleri

Terminal önündeki Erzurum Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nden her gün sabah saat 07:00 ve gece 22.00’a kadar hizmet veren özel halk otobüsleriyle kolayca Muş’un her mahallesine gidebilirsiniz.

Minibüsler

Muş ilçe minibüsleriyle de şehrin ana caddelerine ve pek çok semtine kısa sürede gidebilirsiniz. Varto, Hasköy ve Serinova gibi pek çok ilçeye ve köye de terminal içerisinden kalkan ilçeler arası minibüslerle ulaşım fırsatı sunuluyor.

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Otobüs firmanızın size sunacağı ücretsiz yolcu servisleri ile de Muş’un Murat Paşa Caddesi, Atatürk Bulvarı ve Hürriyet Caddesi gibi merkezi pek çok noktasına terminalden 5 dakikada gitme şansınız var.

Taksi

Muş Terminali içerisinde durağını göreceğiniz, 7/24 hizmet veren Otogar Taksi ile şehrin her mahallesine 10 dakika içinde gidebilirsiniz. (0436) 212 06 52 numaralı telefondan da taksi durağına ulaşabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Muş Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Muş otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Muş otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Muş otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Muş yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Muş 21 saat 30 dakika , İzmir - Muş 22 saat , Ankara - Muş 15 saat 30 dakika sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Muş seferleri bulunuyor?
expand_more
Özlem Van Turizm, Best Van Turizm, Yeşil Muş Ovası Türkiye’nin birçok şehrinden Muş seferleri düzenliyor.
Muş Ortalama Sıcaklık
 • Pazar
  13 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  12 /Hava Durumu
 • Salı
  16 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  14 /Hava Durumu
 • Perşembe
  14 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  21 saat schedule
 • İzmir
  22 saat schedule
 • Ankara
  15 saat schedule
 • Adana
  11 saat schedule
 • Bursa
  20 saat schedule
 • Antalya
  20 saat schedule
map placeholder
expand_less