Erzincan Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin için Seçtiğimiz Erzincan Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Erzincan Havalimanı Hakkında

Şehir merkezine 9 kilometre mesafede bulunan Erzincan Havalimanı, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Erzincan'da konumlanmıştır. 1988 yılında hizmete giren havalimanı, sivil ve askeri havalimanı statüsündedir. Havalimanında bulunan terminal binasının yetersiz kalması ile yeni bir terminal binası inşa edilmesi yönünde çalışmalarına başlanmış ve 2011 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır. Sadece iç hat uçuşlarının gerçekleştirildiği havalimanında bulunan terminalin yıllık yolcu kapasitesi 3.250.000'dir. Havalimanında günün her saatinde hizmet veren Meteroloji İstasyonu da bulunmaktadır. Yolcuların konforlu ve güvenli bir ortamda seyahat edebilmesi adına dizayn edilmiş havalimanında yurt içinden ve yurt dışından eğitim almak isteyen hava meydanlarında çalışan kişiler için kurulan DHMİ Uçak Yangın Simülatörü Eğitimi Tesisi ve Özel Maksatlı Araçlar Simülatör Eğitim Merkezi de yer alıyor.

Erzincan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Erzincan’da, şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve 1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı bulunuyor. Sivil ve askeri kategoride hizmet veren Erzincan Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Erzincan Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Erzincan Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, dolmuş taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Çok uzak olmayan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız indiği andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Erzincan Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofisleri ile Erzincan Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Avis, Asis ve City 24 firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

04/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Erzincan Havalimanı'na Ulaşım

Erzincan’da, şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve 1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı bulunuyor.

Sivil ve askeri kategoride hizmet veren Erzincan Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Erzincan Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Taksi

Şehrin merkezinde bulunduğunuz her yerden taksiler ile Erzincan Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek olan taksiler ile trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanabilirsiniz. 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama ofislerinin bulunmasının yanı sıra, şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden de kiraladığınız araçlar ile havalimanına gidebilirsiniz. Avis, Asis ve City 24 firmalarının merkez ofislerinden kiralayabileceğiniz araçları, havalimanına ulaştıktan sonra, havalimanı binası içerisindeki ofislerine bırakabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Erzincan Havalimanı’nda, İç Hatlar terminali olmak üzere tek bina bulunuyor. 1988 yılından beri hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı’nda, 8 oda ve 16 yatak kapasiteli, banyo, televizyon, sıcak su, ütü odası, çamaşırhane ve kantini bulunan bir misafirhane mevcut. Ayrıca Erzincan Havalimanı’ndaki havuz başı kamelyası, kondisyon çalışma odası, çim futbol ve voleybol sahası sayesinde misafirler ve havalimanı çalışanları için rahat ve huzurlu bir ortam sağlanıyor.

Bunların yanı sıra Erzincan Havalimanı kapsamındaki 15 kişi kapasiteli eğitim sınıfını içeren Eğitim Tesisi’nde ise çay ocağı, dinlenme salonu, mescit ve 3 öğün yemek hizmeti veriliyor. Erzincan Havalimanı’ndan İzmir, İstanbul, Ankara ve Antalya’ya SunExpress, Türk Hava Yolları, Anadolujet, Pegasus ve Onur Air firmaları ile seferler düzenleniyor.

04/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Erzincan Seyahat Rehberi
Erzincan Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
16ºC
13ºC
13ºC
12ºC
9ºC
32ºC
29ºC
30ºC
30ºC
28ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 30 dk
Ankara
1 saat
Antalya
1 saat 30 dk
Bodrum
1 saat 20 dk
Gaziantep
1 saat
İstanbul
1 saat 40 dk
İzmir
1 saat 10 dk
Trabzon
40 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Erzincan Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Erzincan Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Erzincan Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Erzincan Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Erzincan Havalimanı’na alternatif olarak Elazığ Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Erzincan Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Turkish Airlines, Pegasus, AnadoluJet, Erzincan Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Erzincan Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet İstanbul, Ankara şehirlerinden Erzincan Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi
x