Batman Otobüs Bileti Ara

Batman Hakkında

Batman hakkında

Dicle'nin efsanevi topraklarında yer alan ve uzun geçmiş ile dikkat çeken Batman şehri; 3000’den fazla mağarası, Orta Çağ’dan kalma tarihi köprüleri, eski çarşısı, tarihi camileri ve doğa harikaları ile görülmeye değer bir yer. Batman şehri ziyaret edenlere unutulmaz bir gezi sunuyor. Batman; kışları yağışlı ve soğuk, yazları ise kurak ve çok sıcak geçiyor, bu nedenle ilkbahar ayları Batman’ı gezmek için ideal.

Batman’ın ilçesi Hasankeyf’te bulunan mağaralar, çok eski dönemlerden beri yerleşim olarak kullanılıyor ve günümüzde insanların çok ilgisini çekiyor. Tarihinin en eski yerleşim alanlarına ev sahipliği yapan Hasankeyf’in bu benzersiz mağaralarını keyifle gezebilirsiniz. Burada göreceğiniz eşsiz yapılar, Sümerler ve Asurlular tarafından da barınak olarak kullanıldı.

Batman şehrinin mistik ve gizemli atmosferini en iyi yansıtan yerlerden birisi olan Hz. Muhammed’in torunu Seyyid Bilal’in türbesi, şehri gezerken mutlaka ziyaret etmeniz gereken önemli yerler arasında. Batman’ın hem tarihi hem de dini atmosferini en iyi yansıtan yer olan Seyyid Bilal Türbesi, her yıl hem yerli halk hem de turistler tarafından sıkça ziyaret ediliyor. Beksi Kalesi, Kandil Kalesi, Rabat Kalesi ve Pertükan Kalesi de Batman’da size muhteşem manzaralar sunacak diğer tarihi yerler.

Batman merkezde birçok türkü evi bulunuyor. Türkü evleri, halkın sohbet etmek için buluştuğu en önemli yerler arasında. Batman’da bir diğer eğlence ise nargile. Pek çok farklı tadını deneyebileceğiniz nargileleri şehrin her yerinde bulabilirsiniz.

Güneydoğuya has lezzetlerin hemen hepsi Batman’da hazırlanıyor ve şehirde pek çok yöresel restoran bulunuyor. İçli köfteler, taze ve kurutulmuş sumaklı dolmalar, bumbar dolmaları, Şam börekleri ve çok yaygın olan çiğ köfte ile birlikte yöreye tandır ekmeği de burada tatmanız gereken lezzetler arasında.

Karayolu kesişme noktasında bulunan Batman’ın otogarından her saat ülkenin büyük şehirlerine ulaşım bulunuyor. Burası aynı zamanda önemli bir mola noktası. Batman Havaalanı’ndan da ülkenin pek çok yerine düzenli olarak seferler düzenleniyor.

 

Batman Terminali Hakkında

Batman Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Yolcuların terminalden hem şehir merkezine hem de ilçe ve köylere kolayca gidebilmesi için pek çok ücretli ve ücretsiz ulaşım aracı bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

Şehir içinde merkezi duraklarından geçen 15 numaralı terminal otobüs hattını kullanarak kolayca terminalden şehir merkezine gidebilirsiniz. Terminal hattı saat 06:00 ve gece 22:00 arasında hizmet veriyor.

Dolmuşlar

Terminal yanındaki İpekyolu Caddesi üzerinde durakları bulunan dolmuşlarla da hem şehir merkezinde istediğiniz mahalleye hem de merkez ilçelere ulaşmanız mümkün. 11 hatla hizmet veren dolmuşlar her yarım saatte bir kalkıyor.

Yolcu Servisleri

Şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz yolcu servisleri, otobüslerin varış peronuna ulaşmasından 15 dakika sonra hareket ediyor. Yolculuk ettiğiniz firmanın ücretsiz yolcu servisi ile şehir merkezindeki ana noktalara kısa sürede gidebilirsiniz.

Taksi

Hem terminal içerisinde hem de çevresinde 24 saat hizmet veren taksi durakları var. Şehir merkezine yakın olan terminalden taksi ile 5 dakikada istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Batman Terminali Hakkında

Şehir Merkezinden Batman Terminali’ne Ulaşım

Batman merkezinde bulunan terminale hem şehir merkezinden hem de ilçe ve köylerden yolcuların ulaşımını sağlamak için pek çok ulaşım aracı bulunuyor.

Belediye Otobüsleri

Terminale ulaşmak için kullanabileceğiniz 15 numaralı otobüs hattı; Gala, SSK Hastanesi ve Belediye önündeki duraklardan kalkıyor ve 06:00 ile 22:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Günde 4 seferi bulunan Havaalanı 50 otobüs hattı ile de terminale ulaşmanız mümkün.

Dolmuşlar

Hem şehir merkezinden hem de Batman'ın ilçelerinden terminale ulaşmak için dolmuşlardan da faydalanabilirsiniz. Şehir merkezinde istediğiniz her noktadan terminale gidebileceğiniz 11 tane minibüs hattı hizmet veriyor.

Yolcu Servisleri

Batman Terminali’nde hizmet veren onlarca yerel ve ulusal otobüs firması var ve bunların pek çoğu yolcularına ücretsiz yolcu servisi hizmeti sağlıyor. Şehir merkezindeki bilet satış ofisleri önünden her yarım saatte bir kalkan yolcu servisleri ile otobüsünüzün kalkış saatinden önce terminalde olabilirsiniz.

Taksi

Terminal taksi durağı, 7 gün 24 saat hizmet veriyor, ayrıca şehir merkezinde de 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor. Taksi ile kısa bir yolcukla istediğiniz saatte terminale ulaşmanız mümkün.

En Çok Tercih Edilen Batman Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

RotaBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
roomİstanbul - Batman
200 TL1121 sa
roomİzmir - Batman
180 TL323 sa
roomAnkara - Batman
190 TL1315 sa 30 dk
roomAdana - Batman
90 TL3410 sa 30 dk
roomBursa - Batman
250 TL2
roomAntalya - Batman
200 TL520 sa
Batman Ortalama Sıcaklık
 • Salı
  39 /Hava Durumu
 • Çarşamba
  40 /Hava Durumu
 • Perşembe
  40 /Hava Durumu
 • Cuma
  41 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  41 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  23 saat schedule
 • İzmir
  0 saat schedule
 • Ankara
  15 saat schedule
 • Adana
  10 saat schedule
 • Bursa
  0 saat schedule
 • Antalya
  17 saat schedule
 • Trabzon
  11 saat schedule