Urla Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Urla Otogarı
place
Rüstem, Erdoğan Ker Cd. No:100, 35430 Urla/İzmir
local_phone
+902327547223

Urla

Türkiye’de turizm denilince akla gelen yerlerden birisi olan İzmir’in Urla ilçesine ait olan ve bölgedeki tatilcilerin büyük çoğunluğunun uğradığı nokta Urla Otogarı, özellikle yaz mevsimlerinde aktif bir şekilde çalışıyor. İstanbul, Ankara, Aydın, Denizli, Muğla, Bursa gibi önemli kentlerden getirdiği yolcuların son durağı olan Urla Otogarı, aynı zamanda bu kentlere yapılacak seyahatlerin de ilk adresi oluyor.

Turistik sezon olarak kabul edilen yaz aylarında Urla Otogarı, çok fazla yolcu tarafından kullanılıyor. Terminal içerisinde yolcuların oturabileceği ve bu esnada otobüslerini bekleyebileceği alanların yanı sıra, biletlerini alabileceği yazıhaneler bulunuyor. Otogarda yolcuların herhangi bir ihtiyacını giderecek işletme bulunmazken, etrafında zincir marketler ve yemek yiyebilecekleri lokantalar yer alıyor. Metro Turizm, Ulusoy Turizm, Kamil Koç, Iğdırlı Turizm, Has Turizm gibi firmalar otogar bünyesinde hizmet veriyor. Ayrıca bu firmalara ek olarak 10 otobüs firması daha Urla Otogarı’na mutlaka uğruyor ve yolculara hizmet veriyor.

Urla Otogarı, ilçenin merkezinde yer alıyor. Bu anlamda terminale yürüyerek gidebilirsiniz. Yürümeyi tercih etmiyorsanız belediye otobüsü ya da minibüs kullanarak da yerleşkeye ulaşma şansına sahipsiniz.

Şehir Merkezinden Urla Otogarı'na Ulaşım

Urla Otobüs Terminali, İzmir’in şehir merkezine yaklaşık 40 kilometre mesafede yer alıyor. Turistik ilçenin merkezinde konumlanan terminale yakın yerlerden yürüyerek ulaşmayı tercih edebilirsiniz. Bölgede düzenlenen minibüs seferleri, telefonla istediğiniz noktaya çağırabileceğiniz taksiler ve ücretsiz yolculuk fırsatı sunan servisler ise terminale ulaşmayı daha hızlı hale getiren seçenekler arasında. 

Servis Aracı 

Urla’nın yakın çevresinde bulunan diğer ilçelerden düzenlenen servis seferlerini kullanarak terminale erişebilirsiniz. Ayrıca İzmir şehir merkezinden veya bölgede yer alan diğer turistik yerleşimlerden özel servis tutabilirsiniz. Böylece dilediğiniz saatte yola çıkarak otobüsünüze çok daha rahat bir şekilde yetişebilirsiniz. 

Taksi 

Urla’nın merkezi noktalarında hizmet veren duraklardan taksi çağırmak ise terminale ulaşmanın bir başka konforlu yolu. 24 saat boyunca yolculara hizmet veren bu araçlarla Urla Terminali’ne yolculuk 10 dakika civarında sürüyor. 

Minibüs  

Urla sınırlarında bulunan yerleşim bölgelerinden geçerek terminale kadar gelen minibüsler, bu rota üzerinde seçebileceğiniz bütçe dostu araçlar arasında. Urla’nın merkezinden hareket eden minibüsler, 15 dakikada yolcuları terminalin girişi önünde bırakıyor. İzmir’den kalkan araçlara bindiğinizde ise seyahatinizin 1 saate yakın zaman alacağını anımsatalım. 

Otobüs 

Urla içinde terminale doğru gelen belediye otobüsü hattı mevcut değil. Ancak diğer ilçelerden kalkan ve doğrudan terminale erişme olanağı sağlayan seferlerden faydalanabilirsiniz.  

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less