Esenler Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Esenler Otogarı
place
Altıntepsi Mah. Akpınar Cad. Bayrampaşa/İstanbul
local_phone
+902126580505

Esenler

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yer alan Esenler Otogarı, resmi adıyla İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı olarak da anılıyor. Avrupa’nın ve dünyanın en büyük otogar yapılarından biri olarak dikkat çeken Esenler Otogarı’ndan her gün Türkiye’nin dört bir yanına pek çok otobüs seferi gerçekleşiyor. İzmir, Eskişehir, Trabzon, Muğla, Antalya, Hatay ve Ankara buradan hareket eden otobüslerle direkt seyahat edebileceğiniz şehirlerden sadece bazıları. Üstelik Esenler Otogarı’ndan yurt dışında yer alan bazı noktalara da yolculuk mümkün.

Metro ve şehir içi otobüsler başta olmak üzere toplu taşıma araçlarıyla rahatça ulaşım sağlanabilen otogarda 170’e yakın yazıhane ile 300’ün üzerinde otobüs şirketi faaliyet gösteriyor. Esenler Otogarı’na gelirken ayrıca pek çok firma tarafından sunulan ücretsiz servislerden de faydalanabilirsiniz. 

Seyahat öncesi veya sonrasında oluşabilecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz büfelere ev sahipliği yapan Esenler Otogarı’nda hediyelik eşya alışverişi için yararlanabileceğiniz alanlar mevcut. 1994 yılından bu yana hizmet veren otogarda ayrıca farklı mimarisi ile yolcuları şaşırtan Cumhuriyet Camii de yer alıyor.

Şehir Merkezinden Esenler Otogarı'na Ulaşım

Esenler Otogarı

İstanbul Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı, şehrin en büyük otobüs terminali. Günlük yüzlerce otobüs ve yolcu buradan farklı bölgelere ulaşıyor. 24 saat boyunca çeşitli ulaşım seçenekleriyle şehir içi ulaşım sağlanabiliyor.

Otogara Toplu Ulaşım Seçenekleri
Ulaşım SeçeneğiHatKalkış-Varış durağı
Otobüs76OCihangir Mahallesi-Otogar
75OMecidiyeköy-Otogar
39OYeşilpınar-Otogar
303BMarmara Cezaevi-Otogar
MetroM1AAtatürk Havalimanı-Yenikapı
Metrobüs [*]34AAvcılar-Söğütlüçeşme
34GBeylikdüzü-Söğütlüçeşme
34ZZincirlikuyu-Söğütlüçeşme
MinibüsA48İkitelli Organize Sanayi-Otogar
A30İstoç-Topkapı
Marmaray-Gebze-Halkalı

*Otogara doğrudan metrobüs ulaşımı bulunmadığı için metrobüsle Merter durağında inip M1A metro hattına aktarma yapmanız gerekiyor.

Diğer ulaşım seçenekleri

Taksi: Terminalin içinden 7 gün 24 saat taksi hizmeti bulabilirsiniz.

Ücretsiz Yolcu Servisi: Otogar içindeki otobüs firmalarının şehir içi servisleriyle Anadolu Yakası'nda gidebileceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Seyahat firmanızla iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less