Esenler Otogarı Otobüs Bileti Ara

OtogarAdresTelefon
business
Esenler Otogarı
place
Altıntepsi Mah. Akpınar Cad. Bayrampaşa/İstanbul
local_phone
+902126580505

Esenler Otogarı

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde yer alan Esenler Otogarı, resmi adıyla İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı olarak da anılıyor. Avrupa’nın ve dünyanın en büyük otogar yapılarından biri olarak dikkat çeken Esenler Otogarı’ndan her gün Türkiye’nin dört bir yanına pek çok otobüs seferi gerçekleşiyor. İzmir, Eskişehir, Trabzon, Muğla, Antalya, Hatay ve Ankara buradan hareket eden otobüslerle direkt seyahat edebileceğiniz şehirlerden sadece bazıları. Üstelik Esenler Otogarı’ndan yurt dışında yer alan bazı noktalara da yolculuk mümkün.

Metro ve şehir içi otobüsler başta olmak üzere toplu taşıma araçlarıyla rahatça ulaşım sağlanabilen otogarda 170’e yakın yazıhane ile 300’ün üzerinde otobüs şirketi faaliyet gösteriyor. Esenler Otogarı’na gelirken ayrıca pek çok firma tarafından sunulan ücretsiz servislerden de faydalanabilirsiniz. 

Seyahat öncesi veya sonrasında oluşabilecek ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz büfelere ev sahipliği yapan Esenler Otogarı’nda hediyelik eşya alışverişi için yararlanabileceğiniz alanlar mevcut. 1994 yılından bu yana hizmet veren otogarda ayrıca farklı mimarisi ile yolcuları şaşırtan Cumhuriyet Camii de yer alıyor.

expand_less