Dikili Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Dikili Otogarı
place
İsmetpaşa Mahallesi, Atatürk Cd. No:95, 35980 Dikili/İzmir
local_phone
+902326713200

Dikili

Dikili Terminali Hakkında

İzmir’in Ege kıyı şeridinde yer alan güzel ve huzurlu bir ilçesi olan Dikili’nin merkezinde bulunan küçük Dikili Terminali, yaz aylarında ek seferlerle çok yoğun hizmet veren bir terminal. Oldukça küçük bir alana sahip olan Dikili Terminali’nde az sayıda otobüs firmasının ofisi bulunuyor ve terminal özellikle yaz aylarında Dikili çevresindeki Ayvalık, Bergama, Aliağa, Foça ve Gömeç gibi tatil beldelerine yapılan otobüs seferlerinden dolayı çok hareketli. Dikili Terminali’nden başta Ege Bölgesi şehirleri ve ilçeleri olmak üzere Türkiye’nin hemen her yerine kolayca otobüs seferleri bulabilirsiniz.

Dikili ilçesi merkezinde yer alan Dikili Terminali’ne ulaşım da oldukça kolay. Terminale ulaşım için ücretsiz firma servisleri ve belediye otobüsleri hizmet veriyor. Dikili Terminali içerisinde ise yolcuların mola verildiğinde zaman geçirebilecekleri dinlenme alanı, küçük bir restoran, kafe ve mescit de bulunuyor. Dikili ilçesi özellikle yaz aylarında tatilcilerin yoğun olarak ziyaret ettiği bir yer olduğundan Dikili Terminali, bu aylarda her gün yüzlerce yolcuya hizmet sunuyor.

Şehir Merkezinden Dikili Otogarı'na Ulaşım

İzmir’e bağlı ilçelerden Dikili’de yer alan otobüs terminali her yıl pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Dikili veya İzmir’in merkezinden terminale gelmek isteyenler için belediye otobüsü, taksi ve servis gibi çeşitli seçenekler mevcut. 

Yolcu Servisleri  

Dikili ilçe merkezinden otobüs terminaline gelirken bölgeye sefer düzenleyen neredeyse her firma tarafından sağlanan ücretsiz servisleri kullanabilirsiniz. Servis araçlarının Dikili içinde bulunan hareket noktalarını ise öncesinde firmalarla iletişime geçerek öğrenmeniz mümkün. Yaz aylarında seferleri daha sık gerçekleşen servislerle Dikili Terminali’ne yolculuk süresi genellikle 10 dakika civarında. 

Minibüs   

Bölgede faaliyet gösteren kooperatif araçlarıyla Dikili Otobüs Terminali’ne gelmek ise bir başka seçenek. Bu araçlarla ilgili öncesinde isterseniz kooperatife ait telefon hatlarından bilgi alabilirsiniz. Dikili Terminali’ne yapılan minibüs yolculuğu servislerle benzer şekilde 10-15 arasında sürüyor.  

Taksi 

Dikili ilçe merkezinde taksi çağırmak için tercih edebileceğiniz birkaç farklı durak bulunuyor. Bu yerleri arayarak yolculuk öncesinde araç isteyebilir, terminale servis veya minibüs beklemeden gelebilirsiniz. Taksilerin ücreti ise Dikili’nin merkezinden terminal yönüne doğru yola çıkanlar için fazla yükselmiyor. 

Otobüs 

Hem Dikili’nin içinden hem de İzmir şehir merkezinden belediye otobüsleri ile terminale erişmek mümkün. 837 numaralı otobüse bindiğinizde hareket noktanıza bağlı olarak belirli süre içinde Dikili Otobüs Terminali’nin önündeki durakta olabilirsiniz. Çandarlı Yol Ayrımı, Mavi Köşe ve Esentepe gibi duraklardan geçen otobüslerle yolculuk için öncesinde seyahat kartı satın almanız gerektiğini unutmayın. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less