Selçuk Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Selçuk Otogarı
place
Atatürk Mah. Kızılay Cad. No: 17, 35920 Selçuk/İzmir
local_phone
+902328926933

Selçuk

İzmir’in turistik ilçelerinden Selçuk merkezinde yer alan otogar, oldukça küçük ve 15 peronla yeniden yapılması gündemde. Çoğu yerel firma ve birlik minibüsleri olmak üzere az sayıda otobüs firmasının bilet satış ofisini bulabileceğiniz Selçuk Otogarı’nda Artemis Tapınağı, Celsus Kütüphanesi ve Efes Antik Kenti gibi dünyaca ünlü turistik yerlere her yarım saatte bir minibüs bulabilirsiniz.

ESHOT belediye otobüsleriyle İzmir’de düzenli ve kolay ulaşım sağlanan otogarda ülkemizin pek çok büyük şehrine ve İzmir’in bütün ilçelerine de direk otobüs seferleri bulma şansınız var. Selçuk Otogarı içerisinde mescitler, tuvaletler, kafe, büfe ve yörede üretilen organik ürünlerin satıldığı alanlar bulunuyor. Otogar çevresinde de otel, pansiyon ve market kolayca bulabilirsiniz. Otogardan seyahatinizle ilgili bilgi almak için 0232 892 69 33 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 


 

Şehir Merkezinden Selçuk Otogarı'na Ulaşım

İzmir’le uzaklığı 82 kilometre olan turistik Selçuk ilçesinde ulaşım hizmetleri oldukça gelişmiş durumda. Hem ilçe merkezinden hem İzmir merkezinden hem de İzmir’in tatil beldelerinden 24 saat boyunca Selçuk Terminali’ne gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Yolcu servisleri kısa sürede otobüs terminaline ulaştığı için tercih ediliyor. Firmalar sadece kendi yolcularına bu hizmeti sunduğu için sadece seyahat edeceğiniz firmanın servisi ile Selçuk merkezinden terminale gelebilirsiniz. Yolcu servisleri, gece saat 24:00’a kadar hizmet veriyor, bu saatten sonra terminale gitmek için taksi kullanabilirsiniz.

Dolmuşlar

Dolmuşlar da Selçuk ilçe içi ulaşımında yoğun olarak kullanılıyor. Selçuk Efes Havaalanı’nda ve Selçuk Üniversitesi’nde de 30 dakikada bir terminale gitmenizi sağlayacak dolmuşları bulabilirsiniz. Dolmuşlar, ilçe merkezine çok yakın olan Artemis Tapınağı, Yedi Uyurlar Mağarası ve Efes Antik Kenti’nin yanı sıra Kuşadası gibi çevre tatil beldelerinden de otobüs terminaline ulaşım sağlıyor.

ESHOT Belediye Otobüsleri

İzmir, Torbalı, Söke ve Menderes gibi ilçelerden otobüs terminaline gelmek istiyorsanız ESHOT belediye otobüslerinden faydalanabilirsiniz. Yaz aylarında bu otobüsler hem sefer sayılarını hem de güzergahlarını arttırıyorlar.

Araba Kiralama

Selçuk merkezinde kolayca bulabileceğiniz araba kiralama ofislerinden bir araba kiralayarak da hem terminale hem de Selçuk’un tarihi ve turistik yerlerine rahatça gidebilirsiniz.

Taksi

Selçuk merkezinde her köşe başında bir taksi durağı bulabilirsiniz. Dr. Sabri Yayla Bulvarı’nda her saat açık olan Efes Taksi’ye (0232) 892 40 60 numaralı telefondan ulaşabilir veya terminal içerisinde 24 saat yolculara hizmet veren (0232) 892 31 25 numaralı Garaj Taksi’den taksi çağırarak istediğiniz saatte terminale gidebilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less