Torbalı Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Torbalı Otogarı
place
Tepeköy Mah. İsmetpaşa Cd. No:114, 35860 Torbalı/İzmir

Torbalı

Torbalı Otogarı, İzmir’in Torbalı ilçesinde yolculara hizmet veren bir tesis. İlçeden geçen bütün otobüslerin ortak buluşma noktası olan otogarın çok modern bir yapısı bulunmuyor. Ancak ilçenin yolcu kapasitesi ve sefer yoğunluğu düşünüldüğünde otobüs terminali ihtiyaçları karşılamayı başarıyor. 
İzmir’den kalkan pek çok otobüsün uğrak noktası olan Torbalı Otogarı, İzmir Otobüs ve Terminal İşletmesi’ne yaklaşık 45 kilometre mesafede bulunuyor. Bu yönüyle otogarın çok geniş kapsamda hizmet vermemesi normal karşılanıyor. İzmir’e giden pek çok otobüsün durakladığı Torbalı Otogarı’nda ulusal ve yerel pek çok otobüs firması hizmet veriyor. Bu yönüyle Torbalı Otogarı pek çok markanın seferlerinin gerçekleştiği bir yer oluyor.
Tesis çok büyük olmadığından kafe, restoran ve büfe gibi seçenekler bulunmuyor. Ancak WC gibi ihtiyaçları otogar bünyesinde karşılamak mümkün oluyor. Hediyelik eşya dükkanlarının da olmadığı otogarda yolcular için basitçe yapılandırılmış bekleme alanları bulunuyor. Konumu itibarıyla oldukça işlek bir noktada olması Torbalı Otogarı’na ulaşımı kolaylaştırıyor. Bu sayede yolcular otogara ulaşmak için kısa bir zamana ihtiyaç duyuyor.

Şehir Merkezinden Torbalı Otogarı'na Ulaşım

İzmir-Aydın Yolu ve İsmetpaşa Caddesi arasında, ilçe merkezinin biraz dışında yer alan Torbalı Otogarı’na yolcuların kolaylıkla ulaşabilmesi için belediye otobüsleri, ESHOT otobüsleri, kooperatif minibüsleri ve taksiler hizmet veriyor. Otogara ilçenin her yerinden, İzmir merkezinden, çevre ilçelerden ve köylerden her saat ulaşmak mümkün.

Belediye Otobüsleri

Yolcuların otogara ulaşım için en çok tercih ettiği toplu taşıma aracı olan belediye otobüslerinin Muratbey Mahallesi, Torbalı Mahallesi, Ertuğrul Mahallesi, İnönü Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi gibi on binlerce nüfuslu birçok mahallede durakları bulunuyor. Otobüslerin ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek Yüksekokulu, Torbalı Devlet Hastanesi, Ekoten Caddesi ve Doğan Bursalıoğlu Caddesi gibi büyük caddelerde ve yoğun noktalarda da durakları var.

ESHOT otobüsleri ise İzmir’in ilçeleri ile Torbalı arasında ulaşım hizmeti sağlıyor. Rotalarına göre sabah saat 06:00 ile 23:00 arası hizmet veren bu otobüslerle Selçuk, Tire, Ödemiş ve Bayındır gibi ilçelerden otogara ulaşabilirsiniz.

Kooperatif Minibüsleri

Torbalı Otogarı’na İzmir merkez, ilçeler ve köylerden ulaşmak için faydalanabileceğiniz bir diğer toplu taşıma aracı da kooperatif minibüsleri. Her yarım saate bir bulabileceğiniz bu minibüslerle İzmir’in bütün ilçelerinden ve köylerinden otogara gidebilirsiniz.

Taksi

Aceleni varsa veya toplu taşıma araçlarının çalışma saatleri dışında otogara gitmek istiyorsanız, ilçenin merkezi noktalarında 24 saat hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz. Haluk Alpsü Bulvarı üzerinde durağı bulunan Torbalı Taksi’ye 0536 526 65 15 numaralı telefonla, Torbalı Devlet Hastanesi Taksi’ye 0535 775 14 06 numarasında ve Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde hizmet veren Hükümet Taksi’ye ise 0531 670 98 43 numara telefon ulaşarak istediğin saatte otogarda olabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less