Ödemiş Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Ödemiş Otogarı
place
Umurbey, Karşıyaka Cd., 35750 Ödemiş/İzmir
local_phone
+902325431414

Ödemiş

İzmir’in büyük ilçelerinden birisi olan Ödemiş’e ulaşımda kullanabileceğiniz mekan olan Ödemiş Otogarı, yılın her dönemi misafirlerini karşılıyor. İzmir, Balıkesir, Bursa, İstanbul, Uşak, Afyon, Ankara ve Antalya gibi Türkiye’nin büyük kentlerinden Ödemiş’e karşılıklı sefer düzenleniyor. Bunun için de Ödemiş Otogarı kritik hale geliyor.

Ödemiş, hem doğası ile hem de kültürel ve tarihi zenginliği ile dikkat çeken yerleşim birimleri arasında yer alıyor. İlçeyi keşfetmek isteyen birçok kişi burada zaman geçirebilmek için ulaşımda Ödemiş Otogarı’nı kullanıyor. Oldukça büyük bir alana sahip olan terminalde yolcuların otobüs saatini beklerken ihtiyaçlarını giderebilecekleri büfe ve çay ocağı yer alıyor. Buna ek olarak otogarı kullanan birçok otobüs için biletlerin temin edildiği alanlar da misafirler tarafından kullanılıyor. Kontur, Balıkesir Uludağ Turizm, Güney Akdeniz Turizm, Isparta Petrol Turizm gibi firmaların yanı sıra kentin yerel firması olan İzmir Turizm de burada hizmet veriyor.

Ödemiş Otogarı, kentin merkezinin dışında yer alıyor. Bu bağlamda terminale ulaşmak için minibüs ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı çalışan otobüs seferlerini kullanabilirsiniz.  

Şehir Merkezinden Ödemiş Otogarı'na Ulaşım

Ödemiş ilçesinin merkezinde 15-20 dakikalık yürüyüş mesafesindeki Cumhuriyet Mahallesi üzerinde yolculara hizmet veren Ödemiş Otogarı’na ulaşım için belediye otobüsleri, taksiler, ESHOT otobüsleri ve ilçeler arası minibüslerden faydalanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Ödemiş Kaymakamlığı, Ödemiş Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı gibi resmi idarelerin önünde veya Ödemiş Devlet Hastanesi, Adnan Menderes Bulvarı, Akdeniz Caddesi, Saraçoğlu Caddesi ve Caddesi Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu gibi yoğun noktalardaki duraklarından 15 dakikada bir hareket eden belediye otobüsleriyle otogara kolayca gidebilirsiniz.

ESHOT otobüsleri ise795 numaralı Torbalı hattı (106 durak), 796 numaralı Beydağ hattı (55 durak) ve 797 numaralı Kiraz hattı (51 durak) ile 06:00 ile 19:00 arası ilçelerden otogara ulaşım sağlıyor.

Minibüsler

İzmir'in 30 ilçesinden ve hemen her köyünden Ödemiş Otogarı’na ulaşım hizmeti veren kooperatif ve birlik minibüsleri, rotalarına göre her 30 dakika veya saatte bir hareket ediyor. Minibüslerle Selçuk, Çeşme, Urla ve Seferihisar gibi turistik ilçelerden de otogara gidebilirsiniz.

Taksi

Toplu taşıma araçlarının çalışma saatleri dışında otogara gitmek için 7 gün 24 saat taksileri kullanabilirsiniz. Saraçoğlu Caddesi üzerinde bulunan 0232 543 15 43 numaralı Hürriyet Taksi, Yarbay Caddesi üzerinde durağını görebileceğiniz 0535 240 82 46 numaralı Beşgöz Taksi ve 0232 543 15 43 numaralı Ödemiş Çağrı Taksi ile 5-10 dakikalık bir yolculukla otogarda olabilirsiniz.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less