Pendik Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Pendik Otogarı
place
Kaynarca, Deniz Caddesi No:1, 34890 Pendik/İstanbul
local_phone
+902164915890

Pendik

Pendik Otogarı, İstanbul’un Pendik sınırları ilçesinde yer alıyor. Yolcuların pek çok noktaya yolculuk yapmasını sağlayan otogar klasik bir otobüs terminalinden ziyade otobüslerin yolcu indirip bindirdikleri bir yer.

İstanbul’un en işlek yolcu indirme ve bindirme noktalarından bir tanesi olan Pendik Otogarı yolcu potansiyeli bakımından hayli dikkat çekici. Özellikle ulusal pek çok firmanın satış noktasının burada bulunuyor olması yolcu sayısının artmasına neden oluyor. Yolcuların Esenler Otogarı ya da diğer noktaları kullanmak yerine kendilerine yakın olan Pendik Otogarı’nı tercih etmeleri de büyük bir kolaylık sağlıyor. Peron yapısına sahip olmayan otogarda restoran ve kafe gibi olanaklar bulunmuyor. Bu nedenle de yolcuların burada çok uzun süre zaman geçirmeleri pek mümkün değil. Çünkü otobüsler yolcu indirme bindirme işlemini tamamladıktan kısa süre sonra hareket ediyor. İstanbul şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Pendik Otogarı, Pendik’in en işlek noktalarından birinde yer alıyor.

Şehir Merkezinden Pendik Otogarı'na Ulaşım

Anadolu Yakası'nda yer alan Pendik Otogarı'na İstanbul'un birçok semtinden ulaşabileceğiniz seçenekler bulunuyor. Bunlardan en çok tercih edilenleri belediye otobüsleri, metro ve minibüsler.

Belediye Otobüsleri (İETT)

Kartal, Kadıköy ve 4. Levent gibi merkezi semtlerden otogara ulaşmak için 132, 132B, 132D, 132E, 133GP, E-11, E-3 ve KM18 numaraları otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. 

Metro 

Kadıköy'den hareket eden metroya binerek Pendik durağında indikten sonra otobüs veya minibüsle kısa bir yolculuk yaparak otogara ulaşabilirsiniz.

Minibüs

İstanbul'un birçok semtinden otogara doğrudan ulaşım sağlayabileceğiniz minibüsler var. Minibüsler otogarın kapısının hemen yanındaki duraklara kadar gidiyor. 

Taksi

İstanbul'un dilediğiniz her yerinden taksiye binerek otogara hızlıca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havalimanından Otogara Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan otogara ulaşım sağlamanın en kolay yolları belediye otobüslerinden E-11'e veya Havaş'a binmek. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less