Silivri Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Silivri Otogarı
place
Alibey Mahallesi, 34570 Silivri/İstanbul
local_phone
+902127282808

Silivri

Silivri Otogarı, ilçe merkezine sadece 1,5 kilometre uzaklıkta güzel bir konumda bulunuyor ve otogar içerisinde bulunan onlarca büyük otobüs firması hem İstanbul’a hem de ülkenin her şehrine düzenli olarak otobüs seferleri düzenliyor. Otogarda ilçe ve köylere ulaşım da yerel firmaların işlettiği minibüsler ile sağlanıyor.

Yolcuların rahat ulaşımı için İstanbul’un pek çok noktasından İETT otobüsleri ve minibüslerin hizmet verdiği otogar içerisinde ise market, büfe, mescitler ve tuvaletler bulabilirsiniz. Merkezi konumundan dolayı otogar çevresinde de alışveriş merkezi, restoran, pastane ve kafe bulma şansınız var. 0212 728 28 08 numaralı telefonla ulaşabileceğiniz otogar müdürlüğünden seyahat bilgileri alabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Silivri Otogarı'na Ulaşım

Oldukça büyük bir otobüs terminali olan Silivri Terminali’nde hem Silivri içinden hem çevre ilçelerden hem de İstanbul'un her iki yakasından direk ve aktarmalı olarak ulaşım olanakları bulunuyor. İlçede İETT otobüsleri ve minibüsler sabah saat 04:00’dan itibaren, taksiler ise 24 saat boyunca yolculara hizmet veriyor.

İETT Otobüsleri

Geniş güzergahlarından dolayı tercih edebileceğiniz İETT otobüsleri hem ilçe merkezinde pek çok duraktan geçiyor hem de İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakası'ndan otobüs terminaline ulaşım sağlıyor. 303 ve 303B numaralı Silivri-Yenibosna Metro otobüs hattı ile Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Beylikdüzü ve Büyükçekmece üzerinden rahatlıkla otobüs terminaline gelebilirsiniz. Aynı zamanda bu otobüsler Silivri içerisinde Mimar Sinan Mahallesi, Eski Sanayi, İstanbul Rumeli Üniversitesi Mehmet Balcı Yerleşkesi, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Yalıkent ve Güzelkent gibi pek çok noktasında da geçiyor.

Minibüsler

Silivri sahil yolu olan Bekir Çakmak Caddesi, Selimpaşa Gece Pazarı, Kıyıkent Deniz Kulübü, Adnan Menderes Caddesi, Selimpaşa Sahili, Silivri Kipa Alışveriş Merkezi ve Silivri Plajı gibi pek çok noktada durağını göreceğiniz minibüslerle de rahatlıkla Silivri Terminali’ne gece 22.30 a kadar gidebilirsiniz.

Terminalin içerisinden kalkan minibüslerle ise Fenerköy, Alipaşa, Çantaköy ve Seymen gibi komşu ilçelere her yarım saatte bir gidebilirsiniz.

Taksi

Silivri’de taksiler de yoğun olarak kullanılıyor. 24 saat açık olan ve Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde durağı bulunan E-5 Durak Taksi’ye 0212 727 54 46 numaralı telefonla, Hacı Pervane Çeşme Sokak üzerinde bulunan Merkez Taksi’ye 0212 727 12 17 numaralı telefonla, sahil yolu üzerinde 7/24 hizmet veren Silivri Sahil Taksi’ye ise 0533 160 15 68 numaralı telefonla ulaşarak bulunduğunuz noktaya Taksi çağırabilir ve 10 dakika içinde kolaylıkla Silivri Terminali’nde olabilirsiniz.

expand_less