Ataşehir Ferhatpaşa Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Ataşehir Ferhatpaşa Otogarı
place
Ferhat Paşa Mahallesi Dudullu Osb/Ataşehir/İstanbul

Şehir Merkezinden Ataşehir Ferhatpaşa Otogarı'na Ulaşım

Ataşehir Ferhatpaşa Otogarı, Dudullu Otogarı olarak da biliniyor ve İstanbul Anadolu Yakası’nda yolculara hizmet veriyor. Küçük bir terminal olarak Anadolu şehirlerine yolculuk yapan otobüsler için kısa duraklama, mola ve aktarma noktası olarak da kullanılan otogara şehrin her iki yakasından toplu taşıma araçları, yolcu servisleri ve taksilerle 24 saat kolayca ulaşabilirsiniz.

İETT Otobüsleri

Geniş güzergâhları bulunduğu için yolcular tarafından çok tercih edilen ulaşım araçlarından olan İETT otobüsleriyle hem Anadolu Yakası hem de Avrupa Yakası’ndaki birçok semt ve caddeden otogara veya otogara yakın duraklara gidebilirsiniz. Otobüslerin ana rotaları ise şöyle:

9ÜD Şahinbey/Dudullu-Üsküdar

11ÇB Kavacık/Çavuşbaşı-Ümraniye

11V Veysel Karani-Altunizade Metrobüs

14 Yenidoğan/Ümraniye-Kadıköy

14TM Tepeüstü-Maltepe Metro/Cevizli Peronlar

15SD Sultaniye-Dudullu İMES

19D Ümraniye-Bostancı

131 Sultanbeyli-Ümraniye

131A Ahmet Yesevi Mahallesi-Ümraniye

131B Mimar Sinan Mahallesi-Ümraniye

131H Hilal Konutları-Tepeüstü

131TD Taşdelen-Ümraniye

131Ü Sultanbeyli Orman Caddesi- Ümraniye

522 Alemdağ-Mecidiyeköy Mezarlık

522B Yenidoğan-Mecidiyeköy Mezarlık

Ücretsiz Yolcu Servisleri

Hem şehrin pek çok noktasından geçtiği hem de hızlı bir ulaşım sunduğu için yolcular tarafından tercih edilen ücretsiz yolcu servisleriyle otogara pek çok merkezi noktadan kolayca gidebilirsiniz. Otobüs firmalarının büyük caddelerdeki bilet satış ofisleri önünden son otobüs saatine kadar hareket eden yolcu servisinin genel güzergâhları ise şu şekilde:

Hat 1: Optimum AVM, Göztepe Köprüsü, Uzunçayır-Metrobüs, Acıbadem Köprüsü, Numune Hastanesi, Gata Hastanesi, Çayırbaşı, Kadıköy, Harem (Terminal), Üsküdar.

Hat 2: Bostancı Köprüsü, Bostancı (Terminal), Bostancı Gösteri Merkezi, Küçükyalı, Maltepe, Cevizli, Anadolu Adliye Sarayı, Kartal Devlet Hastanesi, Soğanlık.

Hat 3: Çakmak Köprüsü, Ümraniye Sondurak (Terminal), Ümraniye Çarşı.

Hat 4: Uğurmumcu, Kartal Köprüsü, Kartal, Pendik Tren Yolu, Pendik Köprüsü, Tavşantepe Metro İstasyonu, Kaynarca, Tersane Köprüsü, Güzelyalı Tuzla (Terminal).

Hat 5: Barem, Dudullu, Çekmeköy Madenler, Çekmeköy Çamlık, Sarıgazi, Samandıra, Sancaktepe, Sultanbeyli, Sabiha Gökçen Havalimanı, Kurtköy Çarşı.

Hat 6: Tavukçuyolu, Tepeüstü, Kavacık.

Metro

Metro ile direkt otogara olmasa bile yakın noktalara gitmeniz ve taksi, belediye otobüsleri veya minibüslerle kısa bir yolculukla otogarda olmanız mümkün. M4 Kadıköy-Tavşantepe (Kadıköy, Ayrılık Çeşmesi, Acıbadem, Ünalan, Göztepe, Yenisahra, Kozyatağı, Bostancı, Küçükyalı, Maltepe, Huzurevi, Gülsuyu, Esenkent Hastane-Adliye, Soğanlık, Kartal, Yakacık-Adnan Kahveci, Pendik, Tavşantepe) ve M5 Üsküdar-Çekmeköy (Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl, Çekmeköy) metro hatları, otogara yakın duraklardan geçiyor.

Minibüsler

Avrupa Yakası’ndan aktarmalı, Anadolu Yakası’ndan ise direkt otogara giden minibüslerden de faydalanabilirsiniz. Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Çekmeköy gibi birçok semtte ve merkezi caddelerde minibüs durakları yer alıyor. Avrupa Yakası’ndan ise Marmaray Ayrılık Çeşmesi Durağı’na veya feribotlarla Kadıköy’e ulaşabilir ve burada durakları olan minibüslerle Ataşehir Ferhatpaşa Otogarı’na gidebilirsiniz.

Taksi

İstanbul’un hemen her büyük caddesinde kolayca bulabileceğiniz taksilerle de kısa bir yolculukla otogarda olabilirsiniz. Bostancı Kocayol Caddesi üzerindeki Bostancı Mobil Taksi’ye 0532 324 64 49, Ümraniye Seyit Onbaşı Caddesi’ndeki İnkilap Taksi’ye 0553 104 46 58 ve Kadıköy Ressam Salih Ermez Caddesi’nde durağı olan Asya Taksi’ye ise 0216 566 65 96 numaralı telefonla 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

Ataşehir Ferhatpaşa Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  16 /Hava Durumu
 • Perşembe
  20 /Hava Durumu
 • Cuma
  21 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  21 /Hava Durumu
 • Pazar
  17 /Hava Durumu
expand_less