Seferihisar Otogarı Otobüs Bileti Ara

OtogarAdresTelefon
business
Seferihisar Otogarı
place
Hıdırlık Mah. 11 Eylül Cad. Seferihisar/İzmir
local_phone
+902327434076

Seferihisar

Modern açık-kapalı alanları ve konforlu bekleme salonları ile 2012 yılında yenilerek hizmete başlayan Seferihisar Otogarı, ilçe merkezine de oldukça yakın bir nokta bulunuyor. Doğal güzelliklere ve binlerce yıllık tarihi merkezlere sahip ilçenin otobüs terminali, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerle oldukça yoğun oluyor. Otogardan Akkum Plajı, Altınkum Plajı ve Teos Antik Kenti gibi turistik yerlere, ilçeler arası hizmet veren minibüslerle her saat gidebilir ve Türkiye’nin hemen her şehrine direk otobüs seferleri bulabilirsiniz.

İçerisinde ulusal ve yerel otobüs firmalarının bilet satış ofislerinin bulunduğu otogarda otopark, market, yöresel ürünler satan dükkanlar, 24 saat taksi, ücretsiz tuvalet ve mescitler de bulabilirsiniz. 0232 743 5885 numaralı telefonla otogar müdürlüğüne ulaşarak da bilgi alabilirsiniz.

 

Şehir Merkezinden Seferihisar Otogarı'na Ulaşım

İzmir merkezine 48 kilometre uzaklıkta bir ilçesi olan Seferihisar’ın otobüs terminaline ulaşım ilçe merkezinden de İzmir’den ve çevre turistik ilçelerden de çok kolay. Çok bavulunuz yoksa terminale ilçenin pek çok yerinden yürüyerek gidebilirsiniz, isterseniz yolculara sağlanan belediye otobüsleri ve minibüsleri de ulaşım için kullanabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Seferihisar Belediyesi, Park Renna Alışveriş Merkezi ve Beyler Caddesi gibi pek çok merkezi noktadan binebileceğiniz belediye otobüsleri kısa sürede otobüs terminaline gitmenizi sağlıyor. İzmir merkezinde de 05:45’den ve 23:15 saatleri arasında ESHOT 985 İzmir Fahrettin Altay Metro Aktarma hattı ile de kolayca ilçenin terminaline gidebilirsiniz.

Minibüsler

Çeşme, Alaçatı ve Urla gibi turistik ilçelerden ve ilçenin hemen her mahallesinden terminale ulaşım sağlayan dolmuşlar da geniş rotalarından dolayı terminale gitmek için kullanılabilir.

Taksi

Atatürk Bulvarı’nda 7/24 açık olan Ürkmez Taksi durağına (0232) 742 21 47 numaralı telefonla, Atatürk Caddesi’nde bulabileceğiniz Seferihisar Taksi’ye ise (0535) 411 30 55 numaralı telefonla ulaşabilirsiniz.

expand_less