Alibeyköy Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Alibeyköy Otogarı
place
Güzeltepe Mh. Fatih Sultan Blv. No: 7 Alibeyköy Otogarı, Eyüp/İstanbul
local_phone
+902123208860

Şehir Merkezinden Alibeyköy Otogarı'na Ulaşım

Bir tür cep otogarı olarak tasarlanan ve şehirlerarası ulaşıma katkı sunması beklenen Alibeyköy Terminali, İstanbul’un Eyüp ilçesinde yer alıyor. Dolayısı ile terminal İstanbul’un Avrupa yakasında bulunuyor. Günde ortalama bine yakın otobüsün giriş çıkış yaptığı terminale İstanbul şehir merkezinde ulaşmak son derece kolay. Gerek hafif raylı sistem düzenlemeleri gerek otobüs ve dolmuş gibi opsiyonlar, bölgeye ulaşımı kolaylaştırıyor.

Metroİstanbul metro ağı konusunda kendini geliştirmeye devam eden bir kent olduğu için Alibeyköy çevresindeki yeni hafif raylı taşımacılık sistemleri ile ilgili terminale ulaşımı epey rahatlattığı söylenebilir. Alibeyköy Terminali’ne metro ile ulaşmak için Olivium Outlet Center ya da Forum İstanbul yakınlarında bulunmanız gerekiyor. M1A Metrosu ile terminale epey yakın bir noktada inebilirsiniz.

Belediye OtobüsleriAltunizade ve Üsküdar istikametini takip eden 125 ya da 49Z numaralı belediye otobüslerini kullanarak doğrudan Alibeyköy Terminali’ne gidebilirsiniz. Fatih bölgesinde ikamet ediyorsanız 39B sizin için doğru olan otobüs. Eğer başlangıç noktanız Sultangazi tarafı ise 36T numaralı otobüsün saatlerini takip edebilirsiniz.

Yolcu ServisleriAlibeyköy Terminali’ne gitmek için en çok başvurulan ulaşım yöntemlerinden birisi de yolcu servisleri şüphesiz. Bilet alımı yaptığınız ofis sizi saat ve yer konusunda doğru şekilde yönlendirecektir. Kalkış saatinden en az 1 saat önce ofisin önünde beklemeniz, olası aksiliklerin önüne geçmek açısından oldukça önemli.

DolmuşlarTerminale minibüslerle ulaşmak isteyen yolcuların öncelikli tercihi “Gaziosmanpaşa Alibeyköy Cep Otogarı” isimli hat oluyor. Bu dolmuşların son durağının doğrudan terminal noktası olduğunu da hatırlatalım.

TaksiEyüp Alibeyköy’de; Kazım Karabekir Caddesi, Sevinç Caddesi, Vardar Bulvarı gibi yoğun noktalarda her daim boşta bir taksi bulmanız olası.

expand_less