Alibeyköy Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Alibeyköy Otogarı
place
Güzeltepe Mh. Fatih Sultan Blv. No: 7 Alibeyköy Otogarı, Eyüp/İstanbul
local_phone
+902123208860

Alibeyköy

Alibeyköy Otogarı, İstanbul’un Alibeyköy bölgesinde bulunan bir şehirler arası otobüs terminali. İstanbul’da önemli bir yolcu indirme ve bindirme noktası olan bu otogar Alibeyköy Cep Otogarı olarak da biliniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen tesis oldukça modern özelliklere sahip.
İstanbul’un şehirler arası otobüs yolculuğundaki önemi değerlendirildiğinde Alibeyköy Otogarı şehrin en önemli noktalarından bir tanesi. Otogar, İstanbul’a gelen ve İstanbul’dan kalkan pek çok otobüsün durak noktası olma özelliği taşıyor. Bu yönüyle Türkiye’nin pek çok otobüs firması Alibeyköy Otogarı’nda hizmet veriyor. Otogarda bulunan kapsamlı hizmetler büfe, kafe ve restoran gibi imkânları ön plana çıkarıyor. 
Otogarın modern ve kaliteli yapısı yolcuların her türden ihtiyacına cevap veriyor. Öyle ki engelli yolcular için de engelli WC ve rampalar mevcut. Bir ilçe otogarı olmasına rağmen pek çok il otogarına kıyasla oldukça başarılı bir tesis. Alibeyköy Cep Otogarı ile Esenler Otogarı arasında sadece 15 kilometre olmasına rağmen tesis çok yoğun bir yer. Üstelik Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde olması ulaşımı kolaylaştırıyor.

Şehir Merkezinden Alibeyköy Otogarı'na Ulaşım

Bir tür cep otogarı olarak tasarlanan ve şehirlerarası ulaşıma katkı sunması beklenen Alibeyköy Terminali, İstanbul’un Eyüp ilçesinde yer alıyor. Dolayısı ile terminal İstanbul’un Avrupa yakasında bulunuyor. Günde ortalama bine yakın otobüsün giriş çıkış yaptığı terminale İstanbul şehir merkezinde ulaşmak son derece kolay. Gerek hafif raylı sistem düzenlemeleri gerek otobüs ve dolmuş gibi opsiyonlar, bölgeye ulaşımı kolaylaştırıyor.

Metro

İstanbul metro ağı konusunda kendini geliştirmeye devam eden bir kent olduğu için Alibeyköy çevresindeki yeni hafif raylı taşımacılık sistemleri ile ilgili terminale ulaşımı epey rahatlattığı söylenebilir. Alibeyköy Terminali’ne metro ile ulaşmak için Olivium Outlet Center ya da Forum İstanbul yakınlarında bulunmanız gerekiyor. M1A Metrosu ile terminale epey yakın bir noktada inebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Altunizade ve Üsküdar istikametini takip eden 125 ya da 49Z numaralı belediye otobüslerini kullanarak doğrudan Alibeyköy Terminali’ne gidebilirsiniz. Fatih bölgesinde ikamet ediyorsanız 39B sizin için doğru olan otobüs. Eğer başlangıç noktanız Sultangazi tarafı ise 36T numaralı otobüsün saatlerini takip edebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Alibeyköy Terminali’ne gitmek için en çok başvurulan ulaşım yöntemlerinden birisi de yolcu servisleri şüphesiz. Bilet alımı yaptığınız ofis sizi saat ve yer konusunda doğru şekilde yönlendirecektir. Kalkış saatinden en az 1 saat önce ofisin önünde beklemeniz, olası aksiliklerin önüne geçmek açısından oldukça önemli.

Dolmuşlar

Terminale minibüslerle ulaşmak isteyen yolcuların öncelikli tercihi “Gaziosmanpaşa Alibeyköy Cep Otogarı” isimli hat oluyor. Bu dolmuşların son durağının doğrudan terminal noktası olduğunu da hatırlatalım.

Taksi

Eyüp Alibeyköy’de; Kazım Karabekir Caddesi, Sevinç Caddesi, Vardar Bulvarı gibi yoğun noktalarda her daim boşta bir taksi bulmanız olası.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less