Çeşme Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Çeşme Otogarı
place
Musalla Mahallesi, 2122. Sk. No:94, 35930 Çeşme/İzmir
local_phone
+902327126499

Çeşme

Çeşme Otobüs Terminali, Türkiye'nin en güzel turizm merkezlerinden Çeşme'de otobüsle seyahat eden yolculara hizmet veriyor. Çeşme Seyahat, Metro Turizm, Anadolu Ulaşım, İstanbul Seyahat ve Kamil Koç ise Çeşme Otobüs Terminali’ne sefer düzenleyen firmalar arasında. Oldukça küçük bir alanı kaplayan terminalde hem iç hem de dış mekanlarda bulunan bekleme alanlarından yararlanabilirsiniz. 

Çeşme Yat Limanı ve Çeşme Kalesi başta olmak üzere pek çok turistik yere yürüyüş mesafesinde yer alan Çeşme Otobüs Terminali’ne dilerseniz taksi veya minibüsle gelebilirsiniz. Ayrıca Alaçatı, Ilıca ve Boyalık gibi noktalardan geçen minibüsler de yolcuları doğrudan Çeşme Otobüs Terminali’ne ulaştırıyor. Terminalden sadece birkaç adım mesafede yer alan market sayesinde yolculuğunuz sırasında ihtiyacınız olabilecekleri rahatça satın alabilirsiniz. Göz kamaştıran plajlarıyla ünlü ilçeye hizmet veren terminalin çevresinde ayrıca yemek yiyebileceğiniz veya sıcak ve soğuk içeceklerin tadını çıkarabileceğiniz mekanlar da mevcut. 

Şehir Merkezinden Çeşme Otogarı'na Ulaşım

İzmir’in dünyaca ünlü tatil bölgesi olan ve Ege kıyılarının en popüler destinasyonlarından biri olmayı başaran Çeşme’ye Türkiye’nin hemen hemen her noktasından kalkan otobüslerle ulaşmak mümkün. İzmir şehir merkezinden ya da yakın çevredeki tatil bölgelerinden Çeşme Terminali’ne ulaşmak için pek çok seçenek söz konusu.

Metro

İzmir şehir metrosu batı yönünde şu anda Fahrettin Altay’a kadar ilerlemiş durumda. Yakın zaman sonra bu metronun Narlıdere’ye kadar ulaşması bekleniyor. Metro projesinin Güzelbahçe’ye kadar ulaşması; Çeşme, Urla gibi tatil bölgelerine giden yolcuları en azından bir nebze rahatlatabilir; ancak şu anda Çeşme’ye metroyla direk gitmek mümkün değil.

Belediye Otobüsleri

Çeşme Belediyesi’nin girişimleri ile bölgeye artık otobüsle gitmek de mümkün hale geldi. İzmir şehir merkezindeki Üçkuyular noktasından kalkan ESHOT otobüsleri sizi doğrudan Çeşme merkeze dek götürecektir. Bu otobüsler çift tarife olarak geçmekle birlikte diğer otobüslere kıyasla daha seyrek geçiyor. Kalkış saatlerine göre planlamanızı yapmanız halinde uzun uzun beklemenize gerek kalmaz. 

Yolcu Servisleri

İzmir şehir merkezinde ya da Çeşme’deki tatil bölgelerinde yer alan ofislerden bilet alımı yapabilirsiniz. Biletleri aldığınız ofisler, yolcu servisleri için aynı zamanda bir durak olarak kabul edilebilir. 

Dolmuşlar

Çeşme’de; Alaçatı, Dalyan, Merkez, Ilıca gibi noktalara düzenli olarak dolmuş seferleri düzenleniyor. İzmir şehir merkezinde ise aynı şekilde Üçkuyular, çeşme dolmuşlarının kalkış noktası olma özelliğini taşıyor.

Taksi

İzmir ve Çeşme arasında yaklaşık 90 km’lik bir mesafe bulunur. Bu nedenle böyle bir mesafeyi taksiyle aşmak, size ciddi bir tutarla sonuçlanabilir. Çeşme’deki farklı tatil bölgelerinden (Ilıca, Alaçatı vs.) taksiyle otogara ulaşmak daha kolay. 24 saat boyunca hareketli bir bölge olduğu için Çeşme’de uygun taksi bulmak sizin için zor olmayacaktır.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less