Adana - Trabzon Otobüs Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
849 km
Yaklaşık Sefer Süresi
17 sa 30 dk
En Son Satış
35 dakika önce gerçekleşti
En Ucuz Sefer
140 TL
Günlük Sefer Sayısı
3 Sefer noktası
Popüler Otobüs Firmaları
Has Turizm A.Ş., Turay Turizm

En Ucuz Adana - Trabzon Otobüs Biletleri

Adana Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Şehir Merkezinden Ceyhan Terminali’ne Ulaşım

Adana’nın şu anda en büyük ve en gelişmiş ilçesi olarak öne çıkan Ceyhan, sene boyunca şehir dışından gelen misafirlerini Büyük Ceyhan Terminali sayesinde ağırlıyor. Ceyhan’ın tarihi mirasını da bir ölçüde yansıtan terminal, ilçe merkezinden yaklaşık olarak 20 dakikalık sürüş mesafesinde bulunuyor. Terminale gerek Ceyhan, gerekse de diğer ilçelerden ya da şehir merkezinden ulaşabileceğiniz pek çok alternatif söz konusu.

Metro

Büyükşehir statüsünde yer alan Adana’da şehir içi ulaşım metro ile sağlanıyor. Adana metrosu uzun yıllardan bu yana hizmet vermeye devam etmekle birlikte metro Hastane ve Akıncılar arasında 13 ayrı duraktan geçiyor.

Belediye Otobüsleri

Adana içinden Ceyhan Terminali’ne belediye otobüsü ile gitmek istiyorsanız 407 numaralı hattı tercih edebilirsiniz. Taşköprü - Çokçapınar – Ceyhan isimli hat sizi kısa süre içinde Ceyhan Otogarı’na götürecektir. Otobüs hem hafta içi hem de hafta sonu, sadece 17.15’e kadar hizmet veriyor.

Yolcu Servisleri

Adana Ceyhan’da yer alan otobüs firmaları sizi terminal noktasına kadar ücretsiz olarak ulaştırıyor. Biletinizi yanınıza alarak erkenden satış ofisinde servisinizi bekleyebilirsiniz. Yolcu servisleri hareket saatine yetişmek adına geç kalan yolcuları uzun süre bekleyemiyor. 

Dolmuşlar

Gün içinde çift yönlü olarak aktif şekilde çalışan Adana-Ceyhan dolmuşlarından yararlanabilirsiniz. Cadde üzerinde dolmuşlar için belirlenen duraklarda bekleyebilir ve minibüsler sayesinde uygun fiyata terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Yeni Adliye ve çevresi, İnönü Caddesi, Atatürk Caddesi gibi işlek noktalarda taksi bulma konusunda herhangi bir problem yaşamazsınız.

Şehir Merkezinden Adana Terminali’ne Ulaşım

Adana Terminali şehrin biraz dışında yer alıyor ve terminale yolcuların kolay bir şekilde ulaşması için ücretli ve ücretsiz pek çok alternatif ulaşım aracı sunuluyor.

Yolcu Servisleri

Otobüs firmalarının şehir merkezinde pek çok noktada bulunan bilet satış ofisleri önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleri bulunuyor. Otobüs saatinizden 30 dakika önce bulabileceğiniz yolcu servisleriyle kolayca terminale ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

174, 198, 250 ve 252 otobüs hatları ile terminal giriş kapısı önündeki durağa ulaşabilirsiniz. Bu otobüslere şehir merkezindeki onlarca duraktan birinden binebilirsiniz.

Minibüsler

Terminale ulaşmak için hem Adana şehir merkezinden hem de merkezi ilçelerden kolayca minibüs bulabilirsiniz. Terminal minibüsleri gece 24:00’a kadar yolculara hizmet veriyor.

Taksi

Adana merkezinde hemen her mahallede ve merkezi noktalarda 7 gün 24 saat hizmet veren taksi durakları bulunuyor. Merkeze yakın olan terminale taksi ile rahat ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Kozan Terminali’ne Ulaşım

Adana’nın büyük bir ilçesi olan Kozan’da ilçe merkezinde bulunan otobüs terminaline yolculara sunulan ulaşım araçlarıyla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Güneri Caddesi, Feke Caddesi ve Türkeli Caddesi gibi birçok ana caddede durakları olan özel halk otobüsleri gece saat 22:30’a kadar yolculara hizmet veriyor.  

Dolmuşlar

Kozan merkezinde dolmuşlar yoğun olarak kullanılıyor. Her yarım saate bir merkezi duraklarda bulabileceğiniz otogar dolmuşlarıyla da kolayca terminale ulaşabilirsiniz.

Taksi

Kozan ilçe merkezinde 24 saat hizmet veren pek çok taksi durağı bulunuyor. Aceleniz varsa istediğiniz saatte taksi çağırarak da terminale ulaşabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Pozantı Terminali’ne Ulaşım

Pozantı’nın otobüs terminali, ilçe merkezine çok yakın. Bu nedenle yürüyerek de kolayca ulaşılabilen terminale yolcular için sağlanan ulaşım araçlarıyla da gidilebiliyor. Adana’nın pek çok ilçesi ve köyünden de terminale ulaşım için dolmuşlar hizmet veriyor.

Belediye Otobüsleri

Zafer Mahallesi, İstiklal Mahallesi ve Kurtuluş Mahallesi gibi kalabalık mahallerde ve İnönü Caddesi gibi yoğun caddelerde durakları bulunan belediye otobüsleri ile de 21:30’a kadar terminale ulaşma şansınız var.

Dolmuşlar

Pozantı’ya çok yakın olan Belemedik Tabiat Parkı ve Topaşır Milli Parkı’ndan, ayrıca Gökbez, Alpu ve Ulukışla gibi komşu ilçe ve köylerden dolmuşla ulaşabileceğiniz terminale ilçe içinden de dolmuşlarla ulaşım imkanı bulunuyor. 

Taksi

Küçük bir ilçe olan Pozantı’da az sayıda taksi durağı var. İstediğiniz saatte Pozantı Terminali’ne ulaşmak istiyorsanız (0541) 942 22 33 numaralı telefondan 24 saat açık olan Metin Taksi durağına ulaşabilirsiniz.

Otogardan Trabzon Şehir Merkezine Ulaşım

Beşikdüzü Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Sahil yolu üzerinde bulunan Beşikdüzü Terminali’nden özel halk otobüsleri, dolmuşlar ve taksiler ile kısa sürede ilçe merkezinde istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri

Hem Trabzon-Giresun Yolu hem de Samsun Caddesi üzerinde durakları bulunan özel halk otobüsleriyle 10 dakikada ilçe merkezinde istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Dolmuşlar

Beşikdüzü dolmuşları terminalden hem ilçe merkezine hem de Trabzon, komşu ilçeler ve köylere ulaşım için kullanılıyor. Dolmuşlar ilçe merkezine her yarım saatte; il ve çevre ilçelere ise her saat başı kalkıyor.

Taksi

Terminal taksi durağında 24 saat taksi bulabilirsiniz. Merkeze yakın bir noktada olan terminalden taksi ile 5 dakika içinde istediğiniz semte gidebilirsiniz.

Çarşıbaşı Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunan ve ilçe merkezine yürüyüş mesafesinde olan Çarşıbaşı Terminali’nden hem ilçe merkezindeki her semte hem de Trabzon, Vakfıkebir ve Beşikdüzü gibi il ve ilçelere yolcuların gidebilmesi için pek çok alternatif ulaşım aracı bulunuyor.

Özel Halk Otobüsleri

Muallim Ali Osman Turan Caddesi’nde duraklarını bulabileceğiniz özel halk otobüsleri ile terminalden ilçe merkezine, Trabzon’a ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne kolayca gidebilirsiniz.

Dolmuşlar

Terminal çıkış kapısı önünde durakları bulunan dolmuşlar, ilçe merkezinin yanı sıra Vakfıkebir ve Beşikdüzü gibi ilçelere de yolcuların ulaşmasını sağlıyor. İlçe içi hizmet veren dolmuşları, her yarım saatte bir bulabilirsiniz.

Taksi

Terminal içerisinde hizmet veren ve 24 saat açık olan terminal taksi durağı; ilçenin her semtine, çevre ilçelere, köylere ve Trabzon’a yolcuların kısa sürede ulaşabilmelerini sağlıyor.

Akçaabat Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezinde pek çok yere yürüyerek ulaşabileceğiniz bir konumda bulunan Akçaabat Terminali’nden hem ilçe merkezine hem de Trabzon merkezine kolayca gidebilirsiniz.

Dolmuşlar

Terminal çıkış kapısı önünde durakları bulunan dolmuşlar ile terminalden ilçe merkezindeki hemen her semte ulaşabilirsiniz.

İlçe Servisleri

Terminal içerisinde kendi alanları bulunan ilçe servisleriyle merkeze, komşu ilçelere ve Trabzon merkezine kolayca ulaşmanız mümkün.

Belediye Otobüsleri

Belediye otobüslerini kullanarak da ilçe merkezinde istediğiniz noktaya ulaşmanız mümkün. Belediye otobüslerini terminal durağında bulabilirsiniz.

Taksi

Hem terminal içerisinde hem de çevresinde 24 saat taksi bulabileceğiniz duraklar bulunuyor. Hızlı ve rahat bir şekilde terminalden merkeze ulaşmak için taksi hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Araklı Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

İlçe merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde olan Araklı Terminali’nden yürüyerek veya bavullarınız varsa yolculara sağlanan ulaşım araçları ile kolayca ilçenin her mahallesine, Trabzon ve çevre ilçelere gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminal çıkış kapısı önündeki Trabzon Caddesi’nde belediye otobüsleri durakları bulunuyor. Her yarım saatte bir hareket eden terminal hattı otobüsleriyle ilçe merkezindeki her mahalleye kısa sürede gidebilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Terminal içerisinde hizmet veren birçok otobüs firması, yolcuları için ilçe içi ücretsiz yolcu servisi hizmeti sağlıyor. Otobüslerin varış peronu önünden her yarım saatte bir hareket eden yolcu servisleriyle ilçenin merkezi caddelerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Minibüsler

Terminal içinde Trabzon, Kalecik ve Buzluca gibi komşu il ve ilçelere; terminal çıkış kapısı önünde ise ilçe merkezine giden dolmuşları kolayca bulabilirsiniz. 

Taksi

Araklı Terminal taksi durağında 24 saat taksi hizmet sağlanıyor. İlçe merkezine yakın olan terminalden taksi kullanarak çok kısa bir sürede istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Adana - Trabzon Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs FimasıBilet FiyatlarıGünlük Otobüs Seferi SayısıOrtalama Sefer Süresi
Has Turizm A.Ş.150 TL117 sa 30 dk
Turay Turizm150 TL117 sa 30 dk
Kanberoğlu140 TL117 sa 30 dk

Seyahat Yazılarında Trabzon

Trabzon Ortalama Sıcaklık
 • Çarşamba
  10 /Hava Durumu
 • Perşembe
  17 /Hava Durumu
 • Cuma
  13 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  10 /Hava Durumu
 • Pazar
  7 /Hava Durumu