Vakfıkebir Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Vakfıkebir Otogarı
place
Kemaliye Mah. Deniz Sk. No:1, 61400 Vakfıkebir/Trabzon
local_phone
+904628416162

Vakfıkebir

Trabzon’un en gelişmiş üçüncü ilçesi olan Vakfıkebir, Karadeniz Bölgesi’nin de en çok merak edilen ilçelerinden biri. Ekmeği ile meşhur olan Vakfıkebir, ziyaretçilerini “Ekmeğin anavatanına hoş geldiniz” tabelası ile birlikte Vakfıkebir Otogarı’nda karşılıyor.

Fol Deresi’nin Karadeniz ile buluştuğu noktada yer alan otogar, Trabzon-Giresun yoluna paralel bir şekilde konumlanmış bulunuyor. Trabzon merkeze 45 kilometre mesafede bulunan otogar, Vakfıkebir merkeze ise sadece 350 metre uzaklıkta. İlçe merkezinden otogara 5 dakika gibi bir sürede yürümek mümkünken, yine ilçe merkezinden ya da çevre ilçelerden hareket eden minibüsleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca otobüs firmanızın şehir içi servis imkanından yararlanarak da otogara ulaşabilirsiniz.

Kemaliye Mahallesi’nde bulunan otogarda, daha çok bölgeye ait yerel firmaların yazıhaneleri bulunsa da, ulusal çapta yolcu taşımacılığı yapan firmalar da hizmet veriyor. Otogar içerisinde yazıhanelerin haricinde açık bekleme alanları, büfe, hediyelik eşya dükkanı ve otobüs peronları bulunuyor. Ayrıca yolcu yakınlarının araçlarını park etmesine imkan tanıyan bir otopark alanı da mevcut.

Şehir Merkezinden Vakfıkebir Otogarı'na Ulaşım

Trabzon’un Karadeniz sahil kıyısında konumlanan ilçelerinden Vakfıkebir’de yolculara ulaşım hizmeti sunan terminale ulaşım oldukça kolay. İlçenin bazı noktalarından terminale kadar yürüyerek 10 dakika içinde erişebilirsiniz. Taksi, minibüs veya özel servisleri kullandığınızda ise yolculuğunuzu daha hızlı tamamlayabilirsiniz. 

Servis Aracı 

Vakfıkebir ilçe merkezinden terminale yolcu taşıyan ücretsiz servis araçları mevcut değil. Buna karşın özel servis kiralamak, özellikle grup halinde bölgeye gelenler tarafından tercih edilebiliyor. 

Taksi 

Vakfıkebir'de hizmet veren duraklardan taksi isteyebilir, böylece terminale yolculuğunuzu 8-10 dakika içinde sonlandırabilirsiniz. İlçede taksiler, minibüs gibi toplu taşıma araçlarıyla bavulunu taşımakta zorlananlar için de ideal.  

Minibüs  

Vakfıkebir içinde sürekli olarak kullanılan minibüsler, terminale ulaşma konusunda da ekonomik ve hızlı bir çözüm sunuyor. Merkezde yer alan terminalin önünde indiren minibüslerin seferleri gün boyunca devam ediyor. 

Otobüs 

Otobüsler, Vakfıkebir ilçe sınırlarında olmasa da çevresinde yer alan noktalardan terminale gelirken tercih edebileceğiniz araçlar arasında. Doğrudan ilçe terminaline erişim olanağı sağlayan otobüslerin kalkış zamanı dönemsel olarak değişebilir. Bu nedenle yola çıkmadan önce kontrol etmenizde yarar var. 

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less