Akçaabat Otogarı Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın
OtogarAdresTelefon
business
Akçaabat Otogarı
place
Orta Mah. Akçaabat Otogarı, 61300 Akçaabat/Trabzon
local_phone
+904622283239

Akçaabat

Akçaabat Terminali

Trabzon şehrine 30 dakika uzaklıkta yer alan Akçaabat ilçesi önemli bir kavşak noktası olduğu için Akçaabat Terminali, modern tesislerinde yüzlerce yolcuya hizmet veriyor. Akçaabat Terminali, ilçenin sahil bölümünde yer alıyor ve terminale ulaşım oldukça kolay. Akçaabat Terminali'ne ulaşım için düzenli olarak belediye otobüsleri ve firma servisleri bulunuyor. Akçaabat ilçesi lezzetli köfteleriyle Türkiye çapında ünlü ve Akçaabat Terminali’nde bu köfteleri tadabileceğiniz güzel restoranlar da bulabilirsiniz. Geniş dinlenme alanları, mescitler ve kafeler de Akçaabat Terminali’nde yolculara hizmet veriyor.

Akçaabat Terminali bir kalkış-varış ve mola noktası olduğu için burada az da olsa bazı otobüs firmalarını şubelerini bulabilirsiniz. Bir ilçe terminaline göre oldukça büyük ve modern olan Akçaabat Terminali, özellikle yayla turizminin yoğunluk kazandığı yaz aylarında çok hareketli oluyor ve bu dönemde ek otobüs seferleri düzenleniyor.

 

Şehir Merkezinden Akçaabat Otogarı'na Ulaşım

Trabzon – Giresun yolu üzerindeki Orta Mahalle yakınlarında yer alan Akçaabat Terminali’ne şehir merkezinden ulaşmak oldukça kolay. Hem ilçe merkezinden hem de Trabzon şehir merkezinden bölgeye ulaşım birbirinden farklı araçlarla gerçekleşebiliyor.

MetroÖnümüzdeki dönemlerde hafif raylı sistemlere ilişkin yeni projeler Akçaabat halkını bekliyor olacak, ancak şu anda Trabzon şehrinde metro ulaşımı söz konusu değil.

Belediye OtobüsleriBelediye otobüsü ile Akçaabat Terminali’ne sorunsuz bir şekilde ulaşmak istiyorsanız 203 numaralı Akçaabat-Mersin otobüsünü tercih edebilirsiniz. Hafta içi ortalama her 15 dakikada bir seferi olan bu otobüs, KTÜ Sahil ve KTÜ Meydan gibi çok bilinen duraklardan geçiyor. 

Yolcu ServisleriHangi firmadan otobüs bileti alırsanız alın, Akçaabat merkez içindeki çeşitli noktalardan kalkan yolcu servislerini değerlendirebilirsiniz. Pek çok firma yolcularını Akçaabat Terminali’ne ücretsiz olarak götürüyor. Yapmanız gereken tek şey, bilet aldığınız satış ofisinin önünde servis kalkış saatine uygun şekilde beklemek. Bu yolculuklarda, yolcuların güvenliği açısından zaman zaman bilet kontrolleri de yapılabiliyor.

DolmuşlarAkçaabat Terminali hem bir mola noktası hem de kalkış/varış alanı olarak değerlendiriliyor. Yoğun bir sirkülasyon olmasa dahi burada bazı önemli otobüs firmalarının ofisleriyle karşılaşabilirsiniz. Akçaabat Terminali doğrudan sahil bölümüne yakın bir konumda olduğu için Akçaabat şehir merkezinde hizmet veren pek çok dolmuş bu güzergahı kullanıyor. Dolmuşların önemli bir çoğunluğunda öğrenciler için özel bir indirim de yapılıyor. Kısa aralıklarla kalkan dolmuşları değerlendirerek terminale konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

TaksiAkçaabat şehir merkezi ve Trabzon arasında ortalama 30 dakikalık bir mesafe bulunuyor. Özel aracı olmayan ya da servisleri tercih etmek istemeyen kişiler için taksiler cazip bir opsiyon tabi ki... Trabzon merkez üzerinden Akçaabat’a taksiyle gitmeyi tercih edenler ortalama 70-80 TL gibi bir ücret ödemek durumunda kalabilir.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

expand_less