Uçhisar Otelleri Ara

En uygun Uçhisar otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Uçhisar otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Uçhisar Hakkında

Uçhisar, Turistik ilimiz Nevşehir’in en masalsı manzaralara sahip beldesi. Yüksek kayaların oyulmasıyla oluşturulan evler ve oteller, bölgenin en dikkat çekici noktalarından. Her yıl 1 ila 1.5 milyon arası, ağırlıklı olarak Uzakdoğulu turist ağırlayan bölgenin iklimi her mevsim gezmeye uygun.

Uçhisar’a ulaşmak için önce Nevşehir’e ulaşabilmek gerekiyor. Havayolu ile gitmek isteyen misafirler Tuzköy Havaalanı veya Kayseri Havalimanı’nı kullanabilirler. Tuzköy’den Nevşehir merkez 30 km, Kayseri’dense 100 km mesafede. Karayolu ile gelmek isterseniz Nevşehir Terminali’ne indikten sonra şehir içi minibüslerini kullanarak Uçhisar’a ulaşabilirsiniz. Bölge içinde ve çevresinde gezmek için araba kiralayabilirsiniz. Ayrıca havalimanlarında transfer hizmeti alabilirsiniz.

Bölgenin en sevilen tarafı olan Peri Bacaları, özellikle Kış mevsiminde kar yağışıyla beraber daha büyüleyici bir görüntüye sahip oluyor. Uçhisar’da tarihi bir tur atmak isterseniz Kaymaklı Yeraltı Şehri’ni, Uçhisar Kalesi’ni ve Kuran Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Kapadokya’nın meşhur sıcak hava balonlarını deneyimlemek için bölgede bulunan çok sayıda şirketten biriyle anlaşabilirsiniz.

Restore edilmiş tarihi taş binalardan oluşan Kapadokya otelleri, bölgeye özgü ilginç konaklama yerlerinden. Hem lüks, özel havuzlu, SPA temalı hem de uygun fiyatlı, oda-kahvaltı veya yarım pansiyon hizmet veren butik taş oteller bulmanız mümkün.

Uçhisar Galeri

Uçhisar Seyahat Yazıları