Orhaniye Otelleri Ara

En uygun Orhaniye otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Orhaniye otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Orhaniye Hakkında

Muğla şehrinin Marmaris ilçesine bağlı Orhaniye beldesi, Hisarönü Körfezi’nin en güzel yerlerinden biri. Doğal güzellikleriyle ve sunduğu birçok aktiviteyle Orhaniye, turistler tarafından çok seviliyor. Orhaniye gezinizde el değmemiş koyları keşfedeceğiniz tekne turlarına çıkabilir, at safarileriyle bölgeyi gezebilir, dalış turlarıyla su altı zenginliklerini görebilir, antik kentlerde yürüyüş yapabilir ve şirin balıkçı restoranlarında mola verebilirsiniz.

Orhaniye, tertemiz havada yapacağınız köy kahvaltıları ve tekne gezileriyle keşfedeceğiniz el değmemiş koylarıyla ünlü. Orhaniye aynı zamanda sakin denizinden dolayı Muğla’nın en önemli yat demirleme alanlarından biri. Orhaniye’nin kendine ait mavi bayraklı bir plajı var, ayrıca Selimiye, Hisarönü, İnbükü Koyu ve Dişlice Adası gibi çok sevilen yerlere yaz aylarında her gün tekne turları düzenleniyor. Orhaniye’de denizin tadını çıkarmak için mutlaka uğramanız gereken yer ise kartpostalları süsleyen bir simge olan Kızkumu Plajı. 600 metre boyunca denizin üzerinde uzanan kumlarıyla ünlü olan plaj, size adeta denizde yürüme fırsatı sunuyor. Kızkumu Plajı, çam ormanları arasında saklanmış güzel kamp alanlarına da sahip.

Orhaniye’nin en sevilen aktivitesi ise dalış turları. Çevresi büyüleyici koylarla çevrili olan Orhaniye’de Aşk Adası, Kamelya Adası, Emel Sayın Koyu, Bencik Koyu ve Diş Adası gibi yerlerde pek çok dalış noktası bulunuyor. Hiçbir deneyiminiz olmasa bile rehberler eşliğinde bu koylarda dalışlar yapabilir ve büyüleyici bir su altı manzarası görebilirsiniz. Orhaniye’nin başka bir zenginliği de muhteşem manzaralara sahip balıkçı restoranları. Göz alıcı manzaralar ve yöresel mezeler eşliğinde çipura, akya, trança, barbunya ve mezgit gibi balıkları tadabilirsiniz. Ayrıca Marmaris otelleri, menülerine yöreye özgü bu lezzetleri de dahil ediyor. 

Orhaniye Galeri

Orhaniye Seyahat Yazıları