Mesudiye, Datça Otelleri Ara

En uygun Mesudiye, Datça otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mesudiye, Datça otellerini listele.

Mesudiye, Datça Hakkında

Muğla ili Datça ilçesine bağlı bir köy olan Mesudiye dünyaca ünlü Hayıtbükü, Palamutbükü ve Kızılbük koylarıyla meşhur. Bu koylardan mavi tur başlangıçları yapabiliyor, sörf gibi, dalış gibi su sporları deneyebiliyorsunuz. Ayrıca çiçek kokan, Datça ilçe merkezine 18 km uzaklıkta bulunan ve turistlerin en çok rağbet ettiği bölgelerden olan Mesudiye’nin tarihi Reşadiye Yarımadası’nın tarihiyle paralel seyrediyor. Knidos Antik Kenti köye oldukça yakın bir konumda olduğundan yürüyerek ulaşılabiliyor.

Köyde Akdeniz ikliminin etkileri görülüyor. Yazın oldukça sıcak, kışın ise ılıman bir havayla karşılaşılan Mesudiye’nin geçim kaynağı ise turizme ve hayvancılığa dayanıyor. Akdeniz Türkmen kültürünün görüldüğü köyde narenciyenin yanında bal ve zeytin yetişiyor. Köyün en meşhur ürünü ise ürettikleri zeytinden yaptıkları zeytinyağları.

Mesudiye Köyü Datça’ya bağlı diğer köyler içinde en sessiz ve sakin olan köylerden. Bungalow, butik otel, ahşap evler veya pansiyonlarda konaklama yapabiliyor, birçok büke kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Datça’ya en yakın havaalanları Dalaman veya Milas Bodrum havaalanları. Milas Bodrum Havaalanı 197 km mesafedeyken, Dalaman Havaalanı ile arası 160 km sürüyor. Datça’ya gidebilmek için önce Marmaris’e gelmeniz gerekiyor.

 

Mesudiye, Datça Galeri