Mesudiye, Datça Otelleri Ara

En uygun Mesudiye, Datça otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Mesudiye, Datça otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Mesudiye, Datça Hakkında

Muğla'nın tatil beldelerinden olan Datça'nın merkezine 18 kilometre uzaklıkta konumlanan Mesudiye eşi benzeri olmayan doğası ve tertemiz havasıyla dikkat çekiyor. Son dönemlerde gezginler arasında popülerleşen bölge aslında Antik Çağ'dan bu yana yerleşim yeri olarak kullanılıyor. Kış aylarında tarım, yaz aylarında turizm ile geçinen bölge Datça'nın Akdeniz'e bakan tarafında yer alıyor. Mesudiye, yeni kanunla köy kapsamından çıkarılıp mahalle kapsamına alınmış olmasına rağmen yerel halk tarafından hala köy olarak anılıyor.

Sakin, huzurlu ve doğayla iç içe bir tatil geçirmek isteyenlerin daha çok tercih ettiği bölge birçok tesis, otel ve restorana ev sahipliği yapıyor. Koylarıyla tanınan bölgede genelde Ovabükü, Hayıtbükü ve Kızılbük'te toplanan ahşap evlerle dolu konaklama yerlerinin yanı sıra kamp yapılacak alanlar da bulunuyor. Mesudiye'nin el değmemiş koyları ülke sınırlarını aşarak dünyada da ünlü olmuş. Çocuklar için de güvenli olan koylar bölgenin ziyaret edilme sebeplerinin başında geliyor. Özellikle yaz aylarında yüzmek için gelen turistler sayesinde oldukça kalabalık olan koylar ilkbahar aylarında daha sakin ve sessiz oluyor. Kışın doğa yürüyüşü yapmak ve bisiklete binmek için uygun olan bölgede kış aylarında hizmet veren tesisler de var.

Tipik Akdeniz ikliminin görüldüğü bölgeye yılın her dönemi seyahat edebilirsiniz. Verimli bir ovaya sahip olduğu için bölgede narenciye, zeytinyağı, bal ve badem gibi organik ürünleri çok uygun fiyatlara bulmak mümkün. Narların olgunlaştığı döneme denk gelirseniz mutlaka tadına bakmanızı öneririz. Bölgenin en meşhur yemeği kabak çiçeği dolması ise yemeden tatilinizi sonlandırmamanız gereken bir başka lezzet. 

Mesudiye, Datça Galeri

Mesudiye, Datça'da Nerede Kalınır?

Mesudiye, Datça Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Kasım Temmuz 224,80 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.