Menderes Otelleri Ara

En uygun Menderes otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Menderes otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Menderes Hakkında

Menderes, İzmir’in güneyinde yer alan, 43 kilometrelik sahil şeridine sahip bir ilçedir. İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en büyük 2. havalimanı olan Adnan Menderes Havalimanı burada yer alır. İlçenin nüfusu 90.000 civarındadır. İzmir’e 23 km mesafede bulunan ilçe doğal ve tarihi güzelliklerini korumayı başarmış turistik noktalardandır. Menderes Türkiye’nin hem eko turizminin hem de deniz ve tarih turizminin bir arada yapıldığı nadir yerleşim yerlerindendir. Son yıllarda İzmir turizminin öne çıkan yerlerinden olan Menderes, uzun sahil şeridinde irili ufaklı birçok koy barındırır. Menderes’in denize girilen en güzel plajları arasında Kalemlik ve İpekkum Plajları yer alır. İpekkum Plajı çocuklu aileler için en ideal plajlardandır. Özdere, Klaros ve Gümüldür ilçenin mavi bayraklı plajlarının olduğu tatil beldeleri arasındadır. Bu tatil beldeleri arasından Gümüldür, İzmir'in turistik tatil beldelerinden biridir. Klaros beldesi ise hem mesire hem de el değmemiş kumsalıyla özelikle kalabalık ailelerin piknik için en çok tercih ettiği yerler arasındadır.

İlçede Ahmetbeyli-Gümüldür sahil şeridi her bütçeye uygun İzmir otelleri seçenekleriyle yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Menderes’in güneşlenme süresinin uzun oluşu, tertemiz doğası ve denizi, nadir bitki türlerine sahip olması bölgenin turizminin gün geçtikçe gelişmesinde önemli rol oynuyor. Menderes doğal güzelliklerinin yanı sıra köklü bir geçmişe de sahiptir. Tarihi, Roma devrine kadar uzanan ilçenin görülmesi gereken birçok tarihi yapısı bulunur. Kanunu Sultan Süleyman’ın ordularının Rodos fethi sırasında ilçede konaklaması, ilçenin bilinen tarihi özellikleri arasında yer alır.  Ahmetbeyli’deki Klaros Bilicilik Merkezi kalıntıları, Klaroslu Homeros Heykeli, Türkiye’nin ilk arkeoparkı, Notion ( Ahmetbeyli), Kolophon (Değirmendere), Lebedos Antik Kentleri Menderes’de mutlaka görülmesi gereken başlıca yapılar ve kalıntılar arasındadır. Bakla Tepe Höyüğü, Cüneyt Bey Camii, Roma Kaplıcası da ilçede görülecek diğer yerlerdendir.

Menderes’de yer alan Çatalca ve Balabandere göletleri ve Değirmendere Malta Şelalesi doğa yürüyüşleri ve olta balıkçılığında mola vermek için ideal noktalardır. Ahmetbeyli Mahallesi’ndeki deniz mağaralarını görmeden Menderes’ten ayrılamamalısınız. Menderes’in Görece Mahallesi’nde geleneksel ocaklarda üretilen nazar boncuğu ilçenin sembolüdür. Yanınızda Menderes’ten kalıcı bir hatıra götürmek isterseniz cam ustaları tarafından büyük bir incelikle işlenen nazar boncuklarından mutlaka almalısınız. Menderes ayrıca birbirinden farklı çeşitlerde mandalinalarıyla ve üzümleriyle de ünlüdür. Gümüldür Mandalina Festivali ilçenin önemli etkinlikleri arasında yer alır.  Buradayken ünlü satsuma mandalinalarından mutlaka yemelisiniz. Menderes’e İzmir Yenigaraj’dan hareket eden Menderes dolmuşları ile ulaşmanız mümkündür.

Menderes Semtleri