Özdere Otelleri Ara

En uygun Özdere otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Özdere otellerini listele.

Şehir, ilçe veya otel adı yazın
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Özdere Hakkında

İzmir’e bağlı tatil beldelerinden Özdere, mandalina bahçeleriyle çevrili sakin sokaklarıyla büyük şehrin karmaşasından kaçıp rahatlamak isteyenleri kucaklıyor. Bölgede genellikle Özdere ve civarında yaşayan yerli halk tarafından işletilen butik tesisler yer alıyor. Bu sayede Ege’nin bu keyifli yerleşimini ziyaret ettiğinizde kalacağınız otellerde huzur dolu dakikalar yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. İzmir şehir merkezinden yaklaşık 70 kilometre süren yolculuğun ardından ulaşılabilen Özdere, coğrafi olarak Menderes ilçesinin sınırlarında yer alıyor. Üstelik İzmir Adnan Menderes Havalimanı da mahalleye sadece 45 kilometre mesafede. Böylece hem kent merkezinden hem de havalimanından fazla zorlanmadan huzurun adresi Özdere’ye kolayca gelmek mümkün. 

Özdere’nin bilinen tarihi günümüzden tam 7 bin yıl öncesine dek uzanıyor. Persler, Bizanslılar, Lidyalılar ve Romalılar ise bölgede eskiden bu yana yaşayan medeniyetlerden bazıları. Ayrıca Artemis, Apollon ve Zeus gibi meşhur mitolojik kahramanlara dair yörede halen pek çok efsane anlatılıyor. Yazın Özdere’ye geldiğinizde bölgenin muazzam sahil hattının tadını çıkarmak için Ege Denizi’ne doğru uzanan Çukuraltı Halk Plajı veya Orta Mahalle Halk Plajı gibi adreslerin yolunu tutabilirsiniz. Özellikle uzunluğu neredeyse 2 bin metreye ulaşan Orta Mahalle Halk Plajı, denize girmek veya kumsalda uzanıp güneşlenmek söz konusu olduğunda Özdere ve civarında hayli popüler noktaların başında geliyor. Ayrıca Maydanoz Koyu veya Gümüldür taraflarını da yine Özdere tatilinizde denizin keyfini çıkarmak adına tercih edebileceğinizi anımsatalım. Eğer kamp kurmak gibi bir planınız varsa, bu kez muazzam doğasıyla büyüleyen Kalemlik Milli Parkı’nın yolunu tutabilirsiniz. Tarihi gizemlere meraklı gezginler ise Özdere’ye yakın bir konumda bulunan Klaros Bilicilik Merkezi’ni mutlaka ziyaret etmeliler. Aynı zamanda Türkiye’deki ilk arkeolojik park olma özelliğini taşıyan tarihi yerde bulunan eserler son derece etkileyici. 

Özdere otellerinin bazıları denize sıfır konumları sayesinde bölgenin ziyaretçilerine rahatlıkla plaja ulaşma imkanı sunuyor. Bölgedeki tesislerin bir kısmında ayrıca yüzme havuzu, disko, sauna, fitness salonu, kuaför, ücretsiz kablosuz internet, çocuk oyun alanı, masaj, balkonlu oda ve aile odası gibi olanaklar mevcut. 

Özdere tatilinizde dilerseniz günübirlik gezilerle Kuşadası’nı veya Efes Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’nin en gelişmiş limanlarından birine ev sahipliği yapan Kuşadası, her daim hareketli mekanlarıyla gezginlerle özellikle akşamları keyifli anlar vaat eden yerleşimlerden. Efes Antik Kenti ise antik zamanların büyüsünü günümüze taşıyan muhteşem kalıntılara ev sahipliği yapıyor.

Özdere Galeri