Karadeniz Ereğli Otelleri Ara

En uygun Karadeniz Ereğli otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Karadeniz Ereğli otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Karadeniz Ereğli Hakkında

Zonguldak’a bağlı ilçelerden Karadeniz Ereğli, Türkiye’nin kuzeyinde, Karadeniz kıyısında yer alıyor. 200 bine yaklaşan nüfusuyla şehrin en kalabalık ilçelerinden Karadeniz Ereğli’de Göktepe, Orhanlar, Akarca, Belen ve Süleymanlar gibi mahalleler bulunuyor. İlçede ekonomiye yön veren pek çok sanayi kuruluşu var. Bu kuruluşlar sayesinde Karadeniz Ereğli, bölgenin ekonomik anlamda kalkınmış yerleri arasında başı çekiyor. Türkiye’nin en büyük limanlarından ve tersanelerinden birine ev sahipliği yapan ilçede gemi yapımı önemli ticari faaliyetlerden. Bu nedenle de bölgeyi ticari amaçlarla ziyaret edenler için çok fazla Zonguldak otelleri bulunuyor. 

Antik Yunan’da Heraklia ismiyle bilinen Karadeniz Ereğli’de geçmişten bu yana anlatılan pek çok efsane var. Özellikle tanrı Zeus’un oğlu olan Herkül ile ilgili efsaneler hayli ilginç ve dinlemeye değer. Binlerce parçalık arkeolojik koleksiyona ev sahipliği yapan Karadeniz Ereğli Müzesi ise bölgenin eski çağlarına ışık tutuyor. Eğer yaz aylarının başında ilçeyi ziyaret ederseniz, her yıl kutlanarak gelenekselleşen Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Festivali’ne katılabilirsiniz.

Zonguldak şehir merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki Karadeniz Ereğli’nin İstanbul’a olan mesafesi 330 kilometre. Merkezden hareket eden minibüslerle ilçeye gelebilir veya İstanbul ve Ankara’dan şehirlerarası otobüslerle doğrudan buraya seyahat edebilirsiniz. İlçede gezerken Cehennemağzı Mağaraları ve Halil Paşa Konağı gibi turistik yerleri  görmeyi ihmal etmeyin. Özellikle yüzlerce metre derinliğe kadar uzanan mağaralar oldukça mistik bir atmosfere sahip. Anadolu’da Hristiyanlığın yasak olduğu dönemlerde kilise olarak kullanılan mağaralarda bulunan mozaikleri inceleyerek ilçenin kadim geçmişine şahitlik edebilirsiniz. Kilise Mağarası ve Koca  Yusuf Mağarası gibi isimlerle bilinen mağaralara ilçe merkezinden kolayca gelebilirsiniz.