Güllük Otelleri Ara

En uygun Güllük otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Güllük otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Güllük Hakkında

Coğrafi olarak Milas ile Bodrum’un arasında yer alan Güllük, Muğla sınırlarında bulunan eski ve turistik bir mahalle. Bodrum’un kimi zaman bunaltıcı olabilen kalabalık atmosferinden kaçanları kucaklayan Güllük, yoğun geçen yaz aylarında dahi sakinliğini önemli ölçüde korumayı başarıyor. Mahalle ile aynı ismi taşıyan koyun çevresinde gelişen bu sevimli yerleşimde özellikle kültür balıkçılığı son derece gelişmiş durumda. Bu sayede Güllük geziniz sırasında her daim leziz balıkları tatma şansınız var. 

Güllük denince akla gelen bir diğer şey ise şüphesiz gulet tarzı gemiler. Bölgede ilk kez burada yaptırılan gemiler halen Güllük kültürünün önemli parçalarından. Halikarnas Balıkçısı olarak da bilinen Cevat Şakir Kabaağaçlı tarafından kaleme alınan ‘’Hermias Efsanesi’’ adlı öyküye konu olan mahalleye dair ilk bilgiler Bizans kayıtlarında geçiyor. Üstelik Güllük, günümüzde de taşla kaplı sokakları ve birbirinden sevimli evleriyle efsanevi atmosferini halen neredeyse tıpkı geçmişteki gibi koruyor. 

Yılın büyük kısmında huzurun değişmez adresi haline gelen mahallede konaklama alternatiflerini genellikle az odalı küçük Milas otelleri oluşturuyor. Güllük sahilinde bulunan ‘’Hermias ve Yunus Balığı’’ heykeli ile fotoğraf çektirerek bölgeye seyahatinizi renklendirebilirsiniz. Gündüz saatlerinde denize girmek, akşam olduğunda ise gün batımını seyretmek isteyenleri ağırlayan Güllük Plajı ise Ege’nin bu huzur dolu mahallesinde görülmeye değer başlıca noktalardan bir diğeri. Sahile doğru indiğinizde ayrıca küçük balık lokantalarıyla karşılaşabilir, dilerseniz buralarda Ege Denizi’nin maviliğini seyrederek yemek molası verebilirsiniz. Güllük gözde mekanlar ve özellikle gece hayatı konusunda Bodrum’un merkezi kadar gelişmiş değil. Ancak mahallenin küçük restoranlarında pek çok nefis seçeneği tadabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Güllük Galeri