Güllük Otelleri

En uygun Güllük otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Güllük otellerini listele.

Güllük Hakkında

Muğla’nın Milas ilçesine baplı bir sahil kasabası olan Güllük adını kıyısında kurulu olduğu Güllük Körfezi’nden alır.

Güllük’te turizmin şehrin diğer kıyı kasabaları ile kıyaslandığında çok geliştiğini söylemek mümkün olmasa da birçok yazlık ev bulunur. Yine de kentin yaz nüfusu ile kış nüfusu arasında bir uçurum olmaz ve genel olarak sakin ve sessiz bir havası olur. Balıkçılık kent ekonomisinde turizmden çok daha önemli bir yere sahip. Körfezdeki balık çeşitliliği çok fazla olduğundan kent ziyaretçilerine mutlaka balık restoranlarında taze deniz mahsulleri tüketmeleri tavsiye edilir.

Güllük güzel kumsallara ve tertemiz bir denize sahip. Bu kumsallarda güneşin denizin üzerinden batışını izlemek Güllük’te bir rütüel halinde. Kentte sıklıkla yat turları da düzenleniyor. Kentin en hareketli ve eğlenceli dönemi ise 1 Temmuz Denizcilik Bayramı sırasında yaşanıyor. Bu dönemde çeşitli yarışmalar ve eğleneler hazırlanıyor ve Güllük sakin havasından çıkıp panayır havasına giriyor.

Güllük, Milas-Bodrum Havalimanı’na sadece 10 km mesafede bulunur. Kente hem kolay hem de zeytinlik ve çam ormanlarıyla çevrili güzel bir yol üzerinden ulaşılır.

Güllük Galeri

x