Milas Otelleri Ara

En uygun Milas otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Milas otellerini listele.

Milas Hakkında

Yüzölçümü olarak Muğla’nın en büyük 2. ili olan Milas, Bodrum, Marmaris ve Fethiye’den çok daha ekonomik bir turistik belde. Sodra Dağı’nın eteklerinde enfes manzaralar sunan Milas, özellikle doğaseverlerin uğrak noktası. Araştırmalara göre tarihi Milattan Önce 10. yüzyıla kadar uzanan Milas, hem tarihi yapıları hem de birbirinden güzel plajlarıyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Antik dönemdeki adıyla Mylasos’ta tam tamına 27 antik kentin kalıntıları bulunuyor. Zamanında Karia Uygarlığı ve Menteşe Beyliği’nin başkentliğini yapan Milas’ın tarihi bölgelerini keşfetmek için en az 1 gününüzü ayırmalısınız. Milas’ta başlıca gezilecek yerler, 1987’de ziyarete açılan Milas Müzesi, Milattan Sonra 1 ya da 2. yüzyılda yapıldığı düşünülen Baltalıkapı, Hıdırlık Tepesi’ndeki Gümüşkesen Mezar Anıtı, adeta zamanda yolculuğa çıkaran Zeus Karios Kutsal Alanı, 1330 yılında inşa edilen tarihi Hacı İlyas Camii, 1378’de yapılan Ulu Cami, Milas’a 5 km uzaklıktaki Beçin Kalesi ve Firuz Bey Cami. Milas’ın hemen hemen her yerinde bulabileceğiniz rengârenk Milas halısı ve seccadelerinden sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.

Muğla ve Ege mutfağına özgü leziz yemekler tadabileceğiniz en popüler Milas restoranlarından birkaçı, Bacanaklar Sofrası, Kabaçam Restoran, Meşhur Milas Köftecisi Nazmi Usta, İhtiyar Balıkçı ve Kaptan İbrahim Restoran. Milas ve çevresinde gerçekleşen en eğlenceli festivali ise Uluslararası Balık Festivali ve Çocuk Oyunları Şenliği.

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Milas’a en yakın havalimanı olan Milas-Bodrum Havalimanı, merkezden yaklaşık 19 km uzaklıkta yer alıyor. Milas-Bodrum Havalimanı’na vardıktan sonra Güvercinlik otobüsüne binebilir ve oradan da Milas’a dolmuşla gidebilirsiniz. Bir diğer seçenek de havalimanından taksiye binmek (yaklaşık 35-45 TL) ya da araç kiralamak.

Milas Galeri

Milas Semtleri

x