Demokratik Kongo Cumhuriyeti Otelleri Ara

En uygun Demokratik Kongo Cumhuriyeti otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Demokratik Kongo Cumhuriyeti otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Hakkında

Afrika kıtasının tam olarak orta kısmında yer alan Kongo Demokratik Cumhuriyeti, coğrafi konumu ile Afrika'nın merkezine yerleşiyor. Batısında Kongo Cumhuriyeti ile Orta Afrika Cumhuriyeti, kuzeyinde Sudan, Uganda, Ruanda ile Burundi, doğusunda Tanzanya, güneyinde ise Zambiya ve Angola yer alan ülkenin 40 kilometrelik sahil şeridini ise Atlas Okyanusu oluşturuyor.

Resmi dilin Fransızca olduğu ülkede konuşulan yerel dillerden diğerleri ise; Lingola, Kingwana, Kikongo ve Tshiluba. Bağımsızlığını 1960 yılında ilan ederek kendi ismini alan ülke, 60’lı yıllara kadar birçok ülkenin sömürgesi oldu. Cezayir’den sonra Afrika’nın en büyük ikinci; nüfus açısından da en kalabalık dördüncü ülkesi olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti nüfusunun çoğunluğunu Bantu kabilesi ve 200’den fazla Afrikalı etnik grup oluşturuyor.

Ülkede yaşamını sürdüren diğer kabileler ise Mongo, Luba, Kongo ve Mangbetu-Azande. Ülkede kullanılan para birimi ise Kongo Frangı. Fakat dipnot olarak düşmek gerekirse, bu para biriminin ülke dışına çıkarılması kesinlikle yasak. Bu nedenle paranızın tamamını Kongo Frangına çevirmemenizde fayda var. İdari olarak 10 eyalet ve 1 şehirden meydana gelen Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve aynı zamanda başkenti olan Kinşasa dışındaki diğer önemli şehirleri arasında Bukavu, Kananga, Kisangani, Lubumbashi, Matadi ve Mbandaka yer alıyor.

Ülkenin isminde yer alan “Kongo” kelimesinin Türkçe karşılığı olan avcı yani avcılık ise ülkenin başlıca geçim kaynaklarından biri. Yüzölçümü olarak dünyanın en büyük yağmur ormanlarına ve verimli topraklarına sahip olan Kongo Demokratik Cumhuriyeti, aynı zamanda büyük maden ve mineral rezervlerine de sahip. Tüm bu doğal kaynaklara rağmen ülke halen dünyanın en fakir ülkelerinden biri olarak sayılıyor.

Akarsular açısından dünyanın en büyük havzalarının bulunduğu ülkede orman ürünlerinin önemli bir geçim kaynağı olmasının dışında elmas, altın, bakır gibi önemli madenleri ve taşları da önemli ihraç ürünleri arasında yer alıyor. Tarım sektöründe ise geçimlerini sağladıkları ve ihracatını yaptıkları başlıca ürünler; kahve, şeker, palmiye yağı, kauçuk,ve çay. Ülkenin genelinde tropikal iklim hakim. Ekvatorun kuzeyinde kalan kısımda ise nisan-ekim ayları arası nemli; aralık-şubat ayları arası ise kuru ve soğuk geçiyor. Ekvator ikliminin özelliklerini taşıyan ülkede yağış alan bölgeler oldukça fazla. Ekvatorun güneyinde kalan kısımda ise kasım-mart ayları arası nemli; nisan-ekim ayları arası ise kuru geçiyor. Ülkenin ekvator şeridinde kalan kısmında ise neredeyse tüm yıl sıcak ve nemli.

Geleneksel mutfağı çok zengin olmayan Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin en ünlü yemeği olan “Moambe”, Türkçe’de sekiz anlamına geliyor. Bu ismi almasının sebebi ise yemeğin 8 farklı çeşit malzemeden yapılıyor olması. Ülkedeki yerli restoranların hemen hemen hepsinde bulabileceğiniz moambe yemeği, tavuk, balık, fındık, yer fıstığı, pirinç, manyok yaprağı, muz ve acı biber sosundan yapılıyor.

Kongo yemeklerinin hemen hepsi, mutlaka yanında baharat ve özel soslarla birlikte sunuluyor. Bunun dışında Vitalo gibi Kongo’nun yerli içkilerinin ve ülkenin kırsal bölgelerinde bulabileceğiniz eşsiz bir lezzeti olan palmiye şarabının mutlaka tadına bakmalısınız. Diğer ulusal içecekleri arasında ise bira ile ananas ve mango gibi taze meyve suları yer alıyor.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin Türk vatandaşlarına yönelik uyguladığı vize prosedürlerinden dolayı, vize işlemlerinizi gitmeden önce tamamlamanız gerekiyor. Ülkeye yapacağınız ziyaretiniz için en uygun seferleri Enuygun.com üzerinden kolayca karşılaştırabilirsiniz.

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Semtleri