Lubumbashi Otelleri Ara

En uygun Lubumbashi otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Lubumbashi otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Lubumbashi Hakkında

Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nin güneydoğusunda Zambia sınırında kurulu bir şehir olan Lubumbashi, Katanga Bölgesi’nin başkenti. Bölge ülkenin ekonomi ve sanayileşme bakımından en gelişmiş alanı. Özellikle madencilik alanında bir merkez olarak kabul ediliyor. Madenciliğin yarısından fazlasını kobalt üretimi oluşturuyor. Tekstil ve gıda sektörü, tuğla ve bakır üretimi de kentte gelişmiş iş kolları. Swahii şehrin resmi konuşma dili olsa da ağırlıklı olarak halk arasında Fransızca kullanılıyor.

Lubumbashi nemli yarı tropikal iklimin etkilerinin görüldüğü bir şehir. Yaz ayları ılık ve yağışlı geçerken, kışlar da ılık ve kurak geçiyor. Şehirde kış mevsiminde neredeyse hiç yağış görülmezken yaz mevsimi ve sonbahar başlangıcında bol yağış alıyor. Şehir yıl boyunca nemli bir havaya sahip oluyor.  İlkbaharda ise sıcaklar çok yüksek hissediliyor. Kenti ziyaret için en uygun dönem ortalama sıcaklığın 25 derece olduğu ve nem oranının da nispeten düşük olduğu kış mevsimi.

Lubumbashi Ulusal Müzesi arkeolojik kalıntılara ve etnolojik parçalara ev sahipliği yapıyor. Botanik Bahçesi aynı zamanda bir hayvanat bahçesi ve doğal yaşam ortamına çok yakın. Parkı güzel bir dinlenme alanı veya yürüyüş parkuru olarak değerlendirmek de mümkün. İçerisinde bir restoran da bulunuyor. Tembo isimli yerel biranın üretim yeri Lubumbashi olduğundan ziyaretçilerin mutlaka denemeleri öneriliyor. Sömürge döneminde inşa edilen Justice Sarayı, Grand Hotel ve St. Pierre et Paul Katolik Katedrali kentin mimari simgelerinden kabul ediliyor. Kasombo Caddesi’nde bulunan amfi tiyatroda çok güzel yerel şovlar düzenleniyor. Şehir merkezinde hediyelik eşya alabileceğiniz birçok küçük dükkân ya da tezgâha rastlayabilirsiniz. Ağırlıklı olarak ahşap oymacılığı ürünleri ve değersiz madenlerden yapılmış takılar bulunuyor. 

Şehir çevre illere demiryolu ağlarıyla bağlanıyor. Daha uzak mesafeler için ise kente Lubumbashi Uluslararası Havalimanı hizmet veriyor. Şehiriçi toplu ulaşım ise ağırlıklı olarak minibüslerle yapılıyor. Hangi güzergâhın minibüsü olursa olsun mutlaka şehir merkezinden geçer ve en merkezi durak “Kasapa” adıyla anılır. Yine de çok kalabalık olduklarından ve yabancılardan yüksek ücret isteyebildiklerinden turistlere pek tavsiye edilmez. Daha konforlu bir ulaşım aracı isteyenler taksiye binebilir veya engebeli yollarda rahat etmek için bir cip kiralayabilir. Motosiklet Lubumbashi’de yerel halk arasında çok yaygın kullanılan araçlar. Trafik şehirde genel olarak yoğun olur ve sürücüler çoğunlukla dikkatsiz hareket eder.