Büyükçekmece Otelleri Ara

En uygun Büyükçekmece otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Büyükçekmece otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Büyükçekmece Hakkında

İstanbul’un güneybatısında yer alan Büyükçekmece, şehrin Marmara Denizi kıyısında kurulan ilçelerinden. Arnavutköy, Çatalca, Silivri, Esenyurt ve Beylikdüzü gibi ilçelerle çevrelenen Büyükçekmece’de günümüzde yaklaşık 240 bin kişi yaşıyor. Eskiden Çatalca’ya bağlı iken sonradan ilçe haline gelen Büyükçekmece, Türkiye’nin en yüksek televizyon kulesine ev sahipliği yapıyor. Hemen yol kenarında bulunan kule hiç kuşkusuz geçmişte olduğu gibi günümüzde de Büyükçekmece’nin en fazla dikkat çeken yapılarından. Daha çok yazlıkçılar tarafından tercih edilen ilçe, İstanbul’un en büyük fuar alanlarından TÜYAP’ın bulunduğu yer aynı zamanda.

Kültürel anlamda son derece gelişmiş bir ilçe olan Büyükçekmece’de tüm yıl boyunca çeşitli konserler ve fuarlar düzenleniyor, tiyatro oyunları sahneleniyor. İlçede özellikle yaz aylarında sahile yakın parklarda yürüyüşe çıkabilir, bisiklet sürebilir veya patenle kayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz. Büyükçekmece’de bulunan alışveriş merkezlerinden ise giyim ürünlerinden ayakkabıya, ev aksesuarlarına ve kozmetik ürünlerine aradığınız pek çok şeyi rahatlıkla satın alma şansınız var. Üstelik ilçe fuar turizminde büyük rol oynamasının da etkisiyle konaklama anlamında hayli şanslı. Büyükçekmece’deki 5 yıldızlı otellerde veya yıldız sayısı daha düşük olan küçük tesislerde kalarak metrobüs hattı sayesinde İstanbul’un hemen her yerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Büyükçekmece sahilindeki balık ve kebap restoranlarında Marmara Denizi’nin manzarasını izleyerek yemeğinizi yiyebilir, canlı müzik yapılan mekanlarda eğlenerek zaman geçirebilirsiniz. İlçenin özellikle yaz geldiğinde hareketlenen sahilinden dilerseniz denize de girebilirsiniz.