Afyon Uçak Bileti Ara

 

En Ucuz Afyon Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Afyon kalkışlı uçuşlar:

Sizin için seçtiğimiz Afyon kalkışlı yurt dışı uçuşlar:

Afyon Hakkında

Afyon, sucuğu, kaymağı, lokumu ve kaplıcalarıyla ünlü şehrimizdir. 700 bin nüfusuyla Ege Bölgesi'nin iç kısımlarında yer alır. Şifalı suları nedeniyle şehirde son yıllarda çok sayıda lüks 5 yıldızlı kaplıca ve SPA otelleri hizmete girmiştir. Bu anlamda kentte turizm de hareketlenmiştir. Kente özgü sucuk, kaymak, lokum gibi ürünler, Antalya yolu üzerindeki tesislerde satılır ve bu yolu kullananlar için Afyon genelde mola verilen bir kenttir. Karasal iklime sahip Afyon'da yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve genelde kar yağışlı geçer. Afyon'da Karahisar Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Ulu Cami, Mevlevihane ve İncehisar'daki Peri Bacaları gezilebilir. Vaktiniz varsa mutlaka hamam ya da kaplıca kürü yapmanız tavsiye edilir.

Afyonkarahisar'da büyük bir askeri havalimanı bulunmaktadır ancak sivil hava ulaşımı Zafer Havalimanı'ndan yapılmaktadır. Afyon il merkezine 60 km uzaklıktaki bu havalimanı için şehir merkezinden otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayfonkarahisar'ın plaka kodu 03'tür. Afyon'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Bayat, Başmakçı, Bolvadin, Dazkırı, Dinar, Emirdağ, Evciler, Hocalar, Kızılören, Sandıklı, Sinanpaşa, Sultandağı, Çay, Çobanlar, İhsaniye, İscehisar, Şuhut.

Kütahya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Afyonkarahisar’da havalimanı bulunmuyor. Şehre seyahat etmek isteyen yolcular en yakın alternatif olarak Afyonkarahisar’ın merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta bulunan Kütahya Zafer Havalimanı’nı tercih ediyorlar. Kütahya Zafer Havalimanı’ndan Afyonkarahisar’a ulaşmak için en rahat seçeneklerden biri özel servisler. Şehir merkezinde ayrıca araç kiralayabilir veya taksilerle Afyonkarahisar’a kadar kolayca ulaşabilirsiniz.

Özel Servisler

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan Afyonkarahisar merkezine gelebilmek için ilk tercih edebileceğiniz seçenek özel yolcu servisleri. Bu güzergâhta yolcular tarafından en sık kullanılan ulaşım aracı olan yolcu servisleri şehirde farklı şirketler tarafından sağlanıyor.

Genellikle uçakların havalimanına iniş ve havalimanından kalkış saatine göre gerçekleşen servislerin seferlerinden yararlanmak için seyahatiniz öncesinde internet üzerinden araştırma yaparak uçağınızın şehre iniş saatine uygun bir servise rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Havalimanından Afyonkarahisar’a yolcu taşıyan bu araçlar genellikle telefonla rezervasyon sistemi ile çalışıyorlar ve yaklaşık 1 saat içinde yolcularını Afyonkarahisar’a ulaştırıyorlar. Zafer Havalimanı’ndan Afyonkarahisar’da valilik önü, otogar gibi merkezi yerlere kadar servislerle ulaşmak son derece rahat ve hızlı bir seçenek.

HAVAŞ

Havaş servisleri ile önceki yıllardan Kütahya Zafer Havalimanı’ndan Afyonkarahisar’a direkt olarak ulaşmak mümkünken şu an şehre düzenlenen seferler durdurulmuş durumda. Havaş araçları ile havalimanından Kütahya kent merkezine kadar gelebilir ve dilerseniz buradan otobüslerle Afyonkarahisar’a ulaşabilirsiniz.

Taksi

Taksi de Kütahya Zafer Havalimanı ve Afyonkarahisar şehir merkezi arasında yolcuların kullanabileceği alternatif ulaşım araçlarından biri. Yolcu servislerine kıyasla daha pahalı olsa da özellikle yanında fazla eşyaları bulunan yolcuların işini kolaylaştıran taksilere havalimanı terminal binasının çıkışından binerek Afyonkarahisar’a doğru yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Kütahya Zafer Havalimanı ile Afyonkarahisar kent merkezi arasında bulunan yaklaşık 60 kilometrelik mesafe şehirde taksiyi pahalı bir seçenek haline getirse de eğer servis bulmakta zorlanırsanız rahatlıkla bu araçları tercih edebilirsiniz. Dilerseniz yolculuk öncesinde ortalama ücretle ilgili bilgi alabilir ve bir miktar pazarlık yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Kütahya’da araç kiralamak için şehir merkezine kadar gelmeniz gerekiyor. Havaş araçları ile veya özel servislerle kent merkezine ulaşarak buradan dilediğiniz özelliklere sahip bir araç kiralayabilir ve Afyonkarahisar’a kendi kullandığınız aracınızla yolculuk yapabilirsiniz.

Araç kiralama şehre ulaşımda olduğu kadar Kütahya ve Afyonkarahisar çevresinde yer alan farklı güzellikleri keşfetmek isteyen ziyaretçiler için de harika bir alternatif. Aracınızı dönüş yolculuğunda Kütahya’da bırakarak yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Özel Araç

Eğer varsa özel aracınızla da yaklaşık 1 saat içinde Kütahya Zafer Havalimanı’ndan Afyonkarahisar’a kadar ulaşabilirsiniz. Özel araç sahipleri için havalimanında bulunan otopark da işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır. Dilerseniz aracınızı havalimanında kısa veya uzun süreli bırakarak daha sonra alabilir ve Zafer Havalimanı’ndan Afyonkarahisar’a kendi aracınızla yolculuk yapabilirsiniz.

Şehre ulaşmak için havalimanından çıktıktan sonra Afyonkarahisar yönlendirmelerini takip etmeniz yeterli. Eğer yön bulma konusunda kendinize fazla güvenmiyorsanız navigasyon cihazı kullanarak da Afyonkarahisar’a doğru yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Kütahya Zafer Havalimanı, Afyonkarahisar şehir merkezine 60 kilometre mesafede yer alıyor. Kütahya ve çevresini direkt ve aktarmalı seferlerle Türkiye’nin önemli merkezleri ile buluşturan havalimanında yolculuk öncesi ve sonrasında ihtiyacınız olabilecek çok sayıda hizmeti bulabilirsiniz. Genel olarak küçük bir havalimanı olan Zafer Havalimanı’nda engelli yolcular için özel otopark ve bekleme alanları ile özel olarak düzenlenen check-in kontuarları bulunuyor.

Havalimanında dinlenme ve yeme içme alanları da engelli yolcuları rahat ettirmek için düzenlenmiş durumda. Terminal binasında farklı bankaların ATM cihazlarından para çekme, gönderme ve diğer bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Havalimanında bulunan Kütahya Porselen mağazasından şehrin dünyaca ünlü porselenlerinden hediyelik olarak alabilir veya burada gezerek zaman geçirebilirsiniz.

Havalimanında karşınıza çıkacak Via’da ise atıştırmalık yeme içme alternatiflerini bulabilir ve uçağınıza binmeden ve yolculuğunuzun sonunda sandviç, tatlı, meyve suyu gibi seçenekler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Havalimanında bulunan otoparktan ilk 15 dakika için ücretsiz olarak yararlanabilir ve kısa süreli duraklamalar için ücret ödemeden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Daha uzun süreli duraklamalar içinse aracınızı bıraktığınız süreye bağlı olarak değişen ücretleri ödeyerek havalimanı otoparkından faydalanabilirsiniz.

Afyon Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
GünMinMax
Sal3ºC14ºC
Çar5ºC18ºC
Per6ºC19ºC
Cum7ºC19ºC
Cmt8ºC22ºC
x