Zonguldak Uçak Bileti Ara

Zonguldak Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Zonguldak yaklaşık 220.000 nüfusludur. Gemi ticareti yapılan limanı ve buradaki madenlerden kömür çıkarılması ile ünlüdür.

Karadeniz ikliminin etkili olduğu Zonguldak'ta yıl boyu yoğun yağmur yağışı görülür. Balkanlardan gelen soğuk havanın etkisi ile diğer Karadeniz Bölgesi illerine göre daha soğuktur. Yazları ılıman geçer.

Bir liman şehri olan Zonguldak elverişli konumu nedeniyle tarih boyu çok sayıda devlete ev sahipliği yapmıştır. Yerleşim Milattan Önce başlamıştır; Hititler, Roma İmparatorluğu, Pontus Devleti, Osmanlı gibi devletler ve milletler burada yaşayan medeniyetlerden bazılarıdır.

Halil Paşa Konağı, Köprülü Cami gibi tarihi yerlerin yanı sıra Cehennem Ağzı Mağaraları, Cumayanı mağarası, Çayır Köyü Su Mağarası ve Gökgöl Mağarası gibi doğa harikası yerlere de sahiptir. Kızılcapınar Baraj Gölü, Ulutan Baraj Gölü gibi birçok baraj gölü de bölgededir. Pumpum ve tıntış çorbası, un çorbası, mancar sarması da yöreye özgü yemeklerden bazılarıdır.

Alaplı, Devrek, Gökçebey, Karadeniz Ereğli, Çaycuma ve Zonguldak il merkezi dahil olmak üzere 6 ilçesi var. Çaycuma Havalimanı ile hava yolu ulaşımı belli günlerde sağlanabiliyor. Ayrıca limanları sayesinde Karadeniz'e komşu diğer ülkeler ile ticaret yapılır. Karayolu, demir yolu ile de ulaşım sağlanabilir.

Havalimanından Zonguldak Şehir Merkezine Ulaşım

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde bulunan Çaycuma Havalimanı, şehrin ulaşım ağında önemli bir yer tutuyor. 2007 yılında hizmete giren Çaycuma Havalimanı, sivil kategoride olup yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarda hizmet veriyor. Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından şehirlerarası uçuşların yanı sıra Almanya’daki göçmenlerimiz için de seferler düzenleniyor.

Çaycuma Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki gidiş gelişin sağlanması için farklı ulaşım alternatifleri mevcut. Karayolu üzerinden tercih edebileceğiniz seçenekler ile havalimanı ile kent merkezi arasında kısa sürede gidip gelebilirsiniz. Çaycuma ilçesinde bulunan Çaycuma Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için farklı seçenekleriniz var. Taksi ve otobüs gibi seçenekleri kullanabileceğiniz gibi kendi aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

Çaycuma Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksiler. Şehre 8 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından binebileceğiniz taksiler ile konforlu ve hızlı şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Kısa mesafe olmasından ötürü maliyetli olması göz ardı edilebilen taksiler bu anlamda uygun bir alternatif.

Otobüs

Çaycuma Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler, uçağınız havalimanına indiği andan itibaren hazır bekliyor. Hem hızlı hem de ekonomik bir seçenek olan otobüsler ile Çaycuma şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz.

15/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Zonguldak uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Zonguldak varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Zonguldak uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Zonguldak uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Zonguldak uçuşları Çaycuma Havalimanı'na düzenleniyor.

Zonguldak yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Zonguldak 1 saat, Ankara-Zonguldak 50 dakika, Antalya-Zonguldak 1 saat, Bodrum-Zonguldak 1 saat 10 dakika, Gaziantep-Zonguldak 1 saat 20 dakika, İstanbul-Zonguldak 50 dakika, İzmir-Zonguldak 1 saat, Trabzon-Zonguldak 1 saat 10 dakika sürüyor.

Zonguldak Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
16ºC
30ºC
Çar
Per
17ºC
32ºC
Per
Cum
17ºC
33ºC
Cum
Cmt
20ºC
32ºC
Cmt
Paz
19ºC
30ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Zonguldak Alternatif Ulaşım
Para birimi
x