Isparta Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Isparta Hakkında

Isparta, Akdeniz Bölgesi'nde Antalya'nın hemen arkasında etrafı dağlarla çevrili bir ilimizdir. Özellikle gül yetiştiriciliği ve el dokuması halılarıyla ünlüdür. Isparta'ya gidecekler Davraz, Ayazma, Gölcük Krater Gölü ve antik kentleri gezebilir. Hatta gülden yapılan ve reçelden kozmetik ürününe kadar geniş bir yelpazedeki ürünlerden de satın alabilirsiniz. Kent merkezinde böyle dükkanlar var. El dokuması halılarına meraklıysanız da halı dokuma atölyelerine gidebilirsiniz. Isparta, Toros dağları nedeniyle Akdeniz'in ılıman etkisinden uzaklaşır, bu yüzden biraz daha kara iklimi ağırlıklı bir havası vardır zaten yüksek bir şehirdir. Kentte hava ulaşımı Süleyman Demirel Havalimanı'ndan sağlanmaktadır. Yine Ispartalı olan eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ismiyle bir de üniversite eğitim vermektedir. 210 bin nüfuslu Isparta'ya bağlı ilçeler ise şunlardır: Atabeyli, Gelendost, Keçiborlu, Aksu, Eğridir, Merkez, Gönen, Senirkent, Sütçüler, Uluborlu, Şarkikaraağaç, Yalvaç ve Yenişarbademli. 

Havalimanından Isparta Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunan Isparta Havalimanı’ndan şehir merkezine servis, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık yarım saatlik uzaklıkta bulunan şehir merkezine ulaşım için uçağınızın iniş anından itibaren alternatif ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Isparta Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise yolcu servisleri. Türk Hava Yolları’na ait yolcu servisleri ile hem havalimanından şehir merkezine hem de şehir merkezinden havalimanına gitmeniz oldukça kolay. Bu servislerin ücretli olduğunu ve sadece İstanbul uçuşları için geçerli olduğunu da hatırlatalım.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Isparta Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

12 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Isparta uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Isparta varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Isparta uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Isparta uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Isparta uçuşları Süleyman Demirel Havalimanı'na düzenleniyor.

Isparta yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Isparta 1 saat 20 dakika, Ankara-Isparta 50 dakika, Antalya-Isparta 30 dakika, Bodrum-Isparta 1 saat, Gaziantep-Isparta 1 saat 10 dakika, İstanbul-Isparta 1 saat 20 dakika, İzmir-Isparta 1 saat, Trabzon-Isparta 1 saat 40 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Isparta uçuşu düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden direkt Isparta uçuşları düzenliyor.

Isparta Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
16ºC
24ºC
Sal
Çar
17ºC
26ºC
Çar
Per
18ºC
25ºC
Per
Cum
17ºC
27ºC
Cum
Cmt
18ºC
27ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Isparta Alternatif Ulaşım
Para birimi