Çanakkale Uçak Bileti Ara

 

En Ucuz Çanakkale Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Çanakkale kalkışlı uçuşlar:

Sizin için seçtiğimiz Çanakkale kalkışlı yurt dışı uçuşlar:

Çanakkale Hakkında

Çanakkale, İstanbul'dan sonra Boğaz kıyısına kurulmuş ikinci şehirdir. 143 bin nüfuslu şehirde en önemli gelir kaynağı turizm ve tarımdır. Çanakkale dünyada da Kurtuluş Savaşı'nda yaşanan destansı kahramanlık hikayeleriyle tanınmaktadır. 1. Dünya Savaşı'nın en ağır şartlarda geçtiği cephelerden biri olan Çanakkale'de Türk askeri, düşman askerlerinin boğazı geçmesine izin vermemiş ve tüm dünyayı kendilerine hayran bırakmıştır. Çok sayıda şehit verdiğimiz bu diyarlarda savaşın yapıldığı Gelibolu Adası'nda dev bir anıtla şehitliğimiz bulunmaktadır. Burada aynı zamanda savaşa katılan Avustralyalı ve Yeni Zelandalı askerlerin de mezarlıkları bulunmaktadır. Çanakkale'de Gelibolu şehitliğinin yanı sıra şarkılara konu olmuş Aynalı Çarşı, Truva Antik Kenti, Assos, Behramkale gezilebilir. Aynı zamanda Türkiye'nin iki adası Gökçeada ve Bozcaada da Çanakkale'ye bağlıdır. Her iki adaya da arabalı vapur seferleri düzenlenmektedir.

Çanakkale'de yazlar sıcak ve kurak kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Çanakkale Havalimanı şehre 5 km uzaklıkta kurulmuştur. İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanlarından küçük uçaklarla seferler yapılmaktadır. Çanakkale 18 Mart Üniversitesi'nin eğitim verdiği Çanakkale'nin plaka kodu ise 17'dir. Ayvacık, Biga, Çan, Bayramiç, Yenice, Gökçeada, Bozcaada, Gelibolu, Eceabat, Ezine ve Lapseki, Çanakkale'ye bağlı ilçelerdir.

Çanakkale Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Çanakkale’nin 1995 yılından beri şehirlerarası ve uluslararası uçuş trafiğine hizmet veren Çanakkale Havalimanı, hem sivil hem askeri kategoride hizmetini günümüzde de sürdürüyor. Çanakkale şehir merkezine beş kilometre gibi yakın bir mesafede bulunan Çanakkale Havalimanı’na otobüs, taksi ve yolcu servisleri ile ulaşım imkanının olmasının yanı sıra özel araçlarınızla da karayolunu kullanarak gitmeniz mümkün.

Çanakkale’ye bağlı Gökçeada’da ise insani yardım amaçlı yapılan ve 2010 yılında şehirlerarası olarak uçuşlarına başlayan Gökçeada Havalimanı da hizmet veriyor. 

Çanakkale Havalimanı

Çanakkale şehir merkezine yakın konumda bulunan Çanakkale Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktasına taksi, araç kiralama, otobüsler ve özel servisler ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel aracınızla da şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Çanakkale Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz en hızlı ve rahat alternatif taksi. Günün her saati bulabileceğiniz taksilerle kısa sürede merkeze ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç ise belediye otobüsleri. Üstelik Çanakkale Belediyesi’nin uçak gün ve saatlerine uyumlu olarak ayarladığı belediye otobüsleri sayesinde uçağınız andan itibaren çok beklemeden araca binme şansınız mevcut. Çanakkale Havalimanı’ndan bineceğiniz belediye otobüsleri sırayla Troya Caddesi, Eski Tansaş, Atatürk Caddesi, Demircioğlu Caddesi, İskele, Kordon ve Necippaşa Camii güzergahından ilerliyor.

Araç Kiralama

Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için araç kiralama hizmetini de tercih edebilirsiniz. Havalimanının sizin için özel olarak sunduğu araçları kiralayarak şehir merkezine istediğiniz rahatlıkta gitmeyi seçebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

İç Hatlar ve Dış Hatlar terminallerine sahip olan Çanakkale Havalimanı’nın İç Hatlar bölümünde; ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir büfe ve THY bilet satış ofisi bulunuyor. Dış Hatlar terminalinde ise VIP salonu yer alıyor. THY, Anadolujet ve Borajet firmaları ile uçuş yapabileceğiniz Çanakkale Havalimanı’ndan Ankara Esenboğa Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na seferler düzenleniyor.

Gökçeada Havalimanı

Çanakkale’ye bağlı Gökçeada Havalimanı’ndan şehir merkezine kişisel otomobilinizle karayolundan kolayca gelebilirsiniz. Bunun haricinde havalimanından kent merkezlerine taksiler ile de ulaşım mümkün.

Taksi

Gökçeada Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için tercih edebileceğiniz en hızlı ve rahat araç taksi.

Havalimanı Bilgileri

Şehir merkezine yaklaşık üç kilometre uzaklıkta bulunan Gökçeada Havalimanı, sivil kategoride hizmet veren ve insani yardım amaçlı yapılmış olan bir havalimanı durumunda. 2010 yılında hizmete giren Gökçeada Havalimanı’ndan Borajet firması uçakları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçabilirsiniz.

Çanakkale Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
GünMinMax
Per12ºC20ºC
Cum12ºC22ºC
Cmt13ºC23ºC
Paz13ºC24ºC
Pzt13ºC23ºC
Uçuş süreleri
ŞehirSüre
Adana1 saat 40 dk
Ankara1 saat
Antalya1 saat
Bodrum1 saat 10 dk
Gaziantep1 saat 10 dk
İstanbul40 dk
İzmir40 dk
Trabzon1 saat 20 dk
x