Kütahya Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kütahya Hakkında

Ege Bölgesi'nin yaklaşık 575.000 nüfuslu ili olan Kütahya çini ve seramikleriyle ünlüdür. İç Anadolu'ya yakın konumundan dolayı Ege Bölgesi'nde yer alan diğer illerin aksine Akdeniz ikliminden daha çok karasal iklim egemendir.

Frigler, Roma ve Osmanlı gibi çok sayıda devletin himayesi altına giren Kütahya, Anadolu'nun diğer yaşamaya elverişli toprakları gibi Milattan Önce yaşamın başladığı kentlerdendir. Eski medeniyetleri araştırmak isteyenler için Frig Vadisi, Aizanoi Antik Kenti ve Kütahya Kalesi görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerinden kalma çok sayıda cami ve medrese de ziyaret edilebilir. Kütahya'ya gideceklerin yemesi gereken ilk yemek gözlemedir. Dolamber böreği, kıymalı sini mantısı, şibitli tavuk tiridi, cimcik ve ılıbada dolması da bu şehre yapacağınız ziyaretlerde tatmanızı tavsiye ettiklerimizden bazıları.

Kütahya'da bulunan Zafer Havalimanı bölgedeki Uşak, Afyonkarahisar gibi illere de hizmet vermektedir. Hava yolu dışında şehre kara ve demiryolu ile ulaşım da mümkündür. Kütahya'da Dumlupınar, Domaniç, Hisarcık ve il merkezi dahil olmak üzere 13 ilçe vardır.

Havalimanından Kütahya Şehir Merkezine Ulaşım

Kütahya’da şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta yer alan, iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren Kütahya Zafer Havalimanı bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Kütahya Zafer Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine ulaşmak için farklı alternatifleri yolcularına sunuyor. Kütahya Zafer Havalimanı'na ulaşmak için bütçeniz ve zamanınız doğrultusunda bu seçeneklerden birini değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluğuna da bağlı olarak zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. 24 saat kullanabileceğiniz taksiler özellikle fazla eşyanız varsa en rahat ve hızlı alternatif.

Otobüs

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 45 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise yolcu servisleri. Yolcu servisleri ile hem havalimanından şehir merkezine hem de şehir merkezinden havalimanına gitmeniz oldukça kolay. Simpaş servisi Kütahya merkez, Sözler Turizm Uşak merkez ve Kanatoğulları servisi ise Afyonkarahisar merkez ile havalimanı arasında gidiş geliş hizmeti veriyor.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kütahya Zafer Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

22/03/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kütahya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
15ºC
26ºC
Çar
Per
12ºC
28ºC
Per
Cum
13ºC
30ºC
Cum
Cmt
15ºC
33ºC
Cmt
Paz
14ºC
32ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Para birimi
x