Kütahya Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Kütahya Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kütahya Hakkında

Ege Bölgesi'nin yaklaşık 575.000 nüfuslu ili olan Kütahya çini ve seramikleriyle ünlüdür. İç Anadolu'ya yakın konumundan dolayı Ege Bölgesi'nde yer alan diğer illerin aksine Akdeniz ikliminden daha çok karasal iklim egemendir.

Frigler, Roma ve Osmanlı gibi çok sayıda devletin himayesi altına giren Kütahya, Anadolu'nun diğer yaşamaya elverişli toprakları gibi Milattan Önce yaşamın başladığı kentlerdendir. Eski medeniyetleri araştırmak isteyenler için Frig Vadisi, Aizanoi Antik Kenti ve Kütahya Kalesi görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerinden kalma çok sayıda cami ve medrese de ziyaret edilebilir. Kütahya'ya gideceklerin yemesi gereken ilk yemek gözlemedir. Dolamber böreği, kıymalı sini mantısı, şibitli tavuk tiridi, cimcik ve ılıbada dolması da bu şehre yapacağınız ziyaretlerde tatmanızı tavsiye ettiklerimizden bazıları.

Kütahya'da bulunan Zafer Havalimanı bölgedeki Uşak, Afyonkarahisar gibi illere de hizmet vermektedir. Hava yolu dışında şehre kara ve demiryolu ile ulaşım da mümkündür. Kütahya'da Dumlupınar, Domaniç, Hisarcık ve il merkezi dahil olmak üzere 13 ilçe vardır.

Havalimanından Kütahya Şehir Merkezine Ulaşım

Kütahya’da şehir merkezine 45 kilometre uzaklıkta yer alan, iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren Kütahya Zafer Havalimanı bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Kütahya Zafer Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine ulaşmak için farklı alternatifleri yolcularına sunuyor. Kütahya Zafer Havalimanı'na ulaşmak için bütçeniz ve zamanınız doğrultusunda bu seçeneklerden birini değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluğuna da bağlı olarak zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. 24 saat kullanabileceğiniz taksiler özellikle fazla eşyanız varsa en rahat ve hızlı alternatif.

Otobüs

Kütahya Zafer Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 45 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise yolcu servisleri. Yolcu servisleri ile hem havalimanından şehir merkezine hem de şehir merkezinden havalimanına gitmeniz oldukça kolay. Simpaş servisi Kütahya merkez, Sözler Turizm Uşak merkez ve Kanatoğulları servisi ise Afyonkarahisar merkez ile havalimanı arasında gidiş geliş hizmeti veriyor.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kütahya Zafer Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

12/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kütahya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kütahya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kütahya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kütahya uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kütahya uçuşları Zafer Havalimanı'na düzenleniyor.

Kütahya yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Kütahya 1 saat, Ankara-Kütahya 50 dakika, Antalya-Kütahya 50 dakika, Bodrum-Kütahya 1 saat, Gaziantep-Kütahya 1 saat 20 dakika, İstanbul-Kütahya 40 dakika, İzmir-Kütahya 40 dakika, Trabzon-Kütahya 1 saat 40 dakika sürüyor.

Kütahya uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Kütahya uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Kütahya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
7ºC
21ºC
Per
Cum
12ºC
25ºC
Cum
Cmt
9ºC
25ºC
Cmt
Paz
5ºC
22ºC
Paz
Pzt
4ºC
22ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Kütahya Alternatif Ulaşım
Para birimi