Afyonkarahisar Otobüs Bileti Ara

Bugün
Yarın
Bugün
Yarın

Afyonkarahisar Hakkında

Afyonkarahisar hakkında

Afyonkarahisar şehrinin tarihi binlerce yıl öncesine kadar uzanıyor. Günümüze kadar bölgede onlarca medeniyet şehirler kurdu ve önemli eserler bıraktı. Afyonkarahisar Kalesi’nin tarihi de M.Ö. 1350 yılına kadar uzanıyor ve günümüzde büyük ölçüde yıkılmış da olsa şehrin en çok ziyaret edilen yeri hala burası.

Afyonkarahisar Kalesi’nin yanı sıra Kurtuluş Savaşı’nın başladığı Kocatepe, etkileyici Zafer Anıtı, zengin koleksiyonlara sahip Sultan Divani Mevlevihane Müzesi ve tarihi değerleriyle ilgi çeken İmaret Camii ve Ulu Camii de şehirde görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Çok az kişinin bildiği bir güzellik olan Afyonkarahisar peri bacaları ve benzersiz açık hava tapınakları da şehrin ilgi çekici özelliklerinden bazıları.

Afyonkarahisar uzun zamandır alternatif turizm çeşitliliği ile de dikkat çekiyor. Şifalı kaplıcaları her yıl binlerce insan tarafından ziyaret edilen şehir, inanç turizmi konusunda da önemli bir gelişme kaydetti. Uluslararası Marsyas Kültür, Sanat ve Müzik Festivali gibi ilgi çekici etkinlikler düzenlenen şehirde Afyon Kocatepe Üniversitesi ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi gibi önemli eğitim kurumları da bulunuyor.

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında Afyonkarahisar mutfağı da kendine özgü lezzetleriyle ünlü. Kaymak, lokum ve sucuk gibi yiyecekler Afyonkarahisar'da sık sık karşınıza çıkacak lezzetlerden bazıları.

Afyonkarahisar otogarı, şehrin konumundan dolayı çok işlek ve otogardan şehir merkezine ulaşım çok kolay. Afyonkarahisar’a en yakın havalimanı olan Kütahya Zafer Havalimanı’na da Afyonkarahisar otogarından düzenli olarak ulaşım bulunuyor.

Afyon Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım

Afyon Terminali, şehir merkezine sadece 5 kilometre uzaklıkta ve terminalden pek çok ücretli ve ücretsiz ulaşım aracıyla her saat şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Belediye Otobüsleri

Terminalden şehir merkezine 7 gün 24 saat ulaşım hizmeti sağlayan belediye otobüsleri bulunuyor. 1 numaralı hat şehir merkezine, 2 numaralı hat üniversite kampüsüne ve 3 numaralı hat Şuhut Kavşağı’na gidiyor. Bu belediye otobüsleriyle şehir merkezinde istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisleri

Pek çok otobüs firması yolcularının şehir merkezine ulaşabilmesi için ücretsiz yolcu servis hizmeti sağlıyor. Seyahat ettiğiniz firmanın servisinden faydalanarak şehir merkezinde ana noktaları rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Minibüsler

Minibüs durağı, terminal çıkış kapısı karşısında bulunuyor. Her yarım saatte bir hareket eden minibüslerle istediğiniz semte ve Afyon'un ilçeleri kolayca ulaşabilirsiniz.

Taksi

7 gün 24 saat hizmet veren terminal taksi durağından istediğiniz saatte sizi şehir merkezine götürecek bir taksi bulabilirsiniz. Ayrıca otogar çevresinde de taksi durakları bulunuyor.

Neden Enuygun’u Seçmeliyim?

feature

En güncel seferleri görün

Enuygun, gitmek istediğiniz rotaya ve tarihe göre otobüs firmalarının anlık verilerini çekerek en güncel seferleri listeler.

feature

Kolayca karşılaştırın

Enuygun’da gitmek istediğiniz rotada düzenlenen tüm otobüs seferlerini bir arada inceleyerek kolayca karşılaştırıp otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.

feature

Her yere bilet bulun

Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Efe Tur, Villa Seyahat ve Süha Turizm gibi Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla çalışan Enuygun sayesinde gitmek istediğiniz her yere otobüs bileti bulabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Afyonkarahisar Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Seyahat Yazılarında Afyonkarahisar
arrow_back
arrow_forward
Tüm Yazılar

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Afyonkarahisar otobüs bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?
expand_more
Enuygun, Afyonkarahisar otobüs seferleri için arama yaptığınızda varabileceğiniz otogarlara seferi olan firmaların anlık verilerini direkt olarak çekip karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için farklı firmaların Afyonkarahisar otobüs seferlerini bir arada görebilir ve en uygun otobüs biletini satın alabilirsiniz.
Afyonkarahisar yolculuğu otobüsle kaç saat sürüyor?
expand_more
İstanbul-Avrupa - Afyonkarahisar 7 saat 30 dakika , İzmir - Afyonkarahisar 5 saat , Ankara - Afyonkarahisar 4 saat sürüyor.
Hangi otobüs firmalarının Afyonkarahisar seferleri bulunuyor?
expand_more
Isparta Petrol, Güney Akdeniz, Antalya Toros Türkiye’nin birçok şehrinden Afyonkarahisar seferleri düzenliyor.
Afyonkarahisar Ortalama Sıcaklık
 • Cuma
  16 /Hava Durumu
 • Cumartesi
  14 /Hava Durumu
 • Pazar
  11 /Hava Durumu
 • Pazartesi
  2 /Hava Durumu
 • Salı
  8 /Hava Durumu
Sefer Süreleri
 • İstanbul-Avrupa
  7 saat schedule
 • İzmir
  5 saat schedule
 • Ankara
  4 saat schedule
 • Adana
  9 saat schedule
 • Antalya
  4 saat schedule
 • Trabzon
  14 saat schedule
map placeholder
expand_less