Uşak Uçak Bileti Ara

En Ucuz Uşak Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Uşak Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Uşak Hakkında

Ege Bölge'sinin iç kesimlerinde yer alan Uşak, yaklaşık 350 bin nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasında geçiş yeri olduğundan iklimi de Akdeniz ikliminden karasala geçişi yansıtmaktadır. Kışlar soğuk ve yağışlıdır, yazlar sıcaktır ve neredeyse hiç yağış yoktur.

Uşak'ta yerleşim MÖ 4000ler'de başlamıştır. Lidya, Hitit, Persler, Germiyanoğulları, Osmanlı gibi çok sayıda kültür bu bölgede egemen olmuştur. Hellenistik dönemden kalma Blaundus Antik Kenti, Cimcim Çeşmesi, Uşak Tarihi Evleri, Clandras ve Çataltepe Köprüsü, Burma Cami gibi birçok yapıya sahiptir. Özellikle Banaz Çayı civarındaki doğal mesire yerleri sürekli olarak yurt içinden turistler ve bölge halkının ilgisini çekmektedir. Alacatene, pirinçli köfte, et basması, gül peksimeti bölgeye ait tatlardan bazılarıdır.

Uçakla ulaşım Uşak Havalimanı ve Kütahya'da bulunan Zafer Havalimanı aracılığıyla karşılanmaktadır. Uşak Havalimanı'ndan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na haftanın belli günleri uçuş vardır. Uşak demir yolu ve kara yolu ağının çok eskilerden beri var olduğu bir konumdadır. Ulubey, Banaz, Sivaslı, Karahallı, Eşme ve il merkezi ile birlikte 6 ilçesi vardır.

Havalimanından Uşak Şehir Merkezine Ulaşım

Uşak’ta şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta Uşak Havalimanı kentin ulaşım ağında önemli bir yer tutuyor. Küçük bir havalimanı olan Uşak Havalimanı genellikle şehir ve çevresinde yaşayanlar tarafından kullanılıyor ve iç hatlar ile aktarmalı dış hatlarla kenti Türkiye'ye ve dünyaya bağlıyor. Uşak Havalimanı'nda başta taksiler olmak üzere farklı alternatif araçlarla kent merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Taksi

Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler. Diğer seçeneklere göre daha maliyetli olan taksiler, öte yandangideceğiniz yere daha hızlı ulaşımınızı sağlayacak. Trafiğin yoğunluk durumuna göre ulaşım zamanınız değişmekle birlikte, kısa zamanda merkezde olabilirsiniz. Havalimanında neredeyse günün her saati bulabileceğiniz taksiler bu anlamda en rahat ve hızlı seçenekler arasında.

Otobüs

Uşak Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz bir diğer araç ise otobüsler. Taksiye oranla daha ekonomik bir ulaşım seçeneği olan otobüsler ile yaklaşık yarım saat süren bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Uçağınızdan indiğiniz andan itibaren beklemeden otobüsler ile gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

22/02/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Uşak uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Uşak varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Uşak uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Uşak uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Uşak uçuşları Uşak Havalimanı'na düzenleniyor.

Uşak yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Uşak 1 saat, Ankara-Uşak 1 saat, Antalya-Uşak 40 dakika, Bodrum-Uşak 40 dakika, Gaziantep-Uşak 1 saat 20 dakika, İstanbul-Uşak 1 saat, İzmir-Uşak 50 dakika, Trabzon-Uşak 1 saat 50 dakika sürüyor.

Uşak Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
0ºC
12ºC
Cum
Cmt
1ºC
14ºC
Cmt
Paz
5ºC
13ºC
Paz
Pzt
5ºC
14ºC
Pzt
Sal
7ºC
13ºC
Sal
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Uşak Alternatif Ulaşım
Para birimi
x