Eskişehir Uçak Bileti Ara

Eskişehir Hakkında

Eskişehir, Türkiye'nin son yıllarda en planlı ve modern bir şekilde büyüyen kentlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Şehirde yapılan büyük parklar, Porsuk çayının temizlenmesi ve burada yapılan gondol sefalarıyla bir anda turizm potansiyelini de arttıran bir yer haline geldi. Hafta sonları özellikle İstanbul ve Ankara'dan yerli turistlerin ziyaretinin arttığı Eskişehir'e gidecekseniz, tarihi evleriyle Odunpazarı'nı, Kent Park, Sazova Parkı ve Balmumu Müzesi'ni gezebilirsiniz. Yine şehrin kalbinin attığı Doktorlar Caddesi ve meydanlardaki heykeller de görülmeye değerdir. 764 bin nüfusu olan bu kent, Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi ile daha da kalabalıklaşıyor. Bu yüzden Eskişehir için üniversite şehri sıfatı kullanılır. Eskişehir havayolu, karayolu ve tren yolu ulaşımının ortasında yer alır. Ankara ve Konya'ya hızlı trenle ulaşım vardır. İstanbul'dan da trenle gidebilirsiniz. Anadolu Havalimanı'ndan uçakla ulaşım sağlanabilir. Eskişehir'e yolunuz düşmüşken, çiğ börek ve met helvası yemeden dönmeyin. 

Havalimanından Eskişehir Şehir Merkezine Ulaşım

Kent ulaşımında önemli bir yere sahip olan Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı ulaşım seçenekleri olmakla birlikte şehir merkezinden havalimanına girmek için de aynı araçları kullanabilirsiniz.

Eskişehir Anadolu Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve havalimanından şehir merkezine farklı ulaşım araçları ile gitmek mümkün. Taksiler başta olmak üzere, otobüs, tramvay ve araç kiralama gibi seçenekleriniz var.

Taksi

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercihlerinizden biri taksiler olabilir. Havalimanından binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre bir miktar daha masraflı olan taksiler ile kısa sürede merkeze ulaşma avantajına sahipsiniz.

Estram

Estram adı verilen tramvay ile Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz. Haftanın her günü hizmet veren tramvay, sizin için hem ekonomik hem konforlu bir seçenek olacak. Her gün sabah 6 ile akşam 12 arasında düzenlenen tramvay seferleri ile bekleme yapmadan istediğiniz yere gidebilirsiniz. Tramvaya Eskart adı verilen elektronik kart ile binebileceğiniz gibi nakit ödeme yaparak da binebilirsiniz.

Otobüs

Eskişehir’in belediye otobüslerini kullanarak da şehir merkezine gitmeniz mümkün. Ekonomik ulaşım seçeneklerinden bir diğeri olan şehir otobüslerine havalimanındaki otobüs duraklarından binebilirsiniz.

Tramvayda olduğu gibi otobüslere de Eskart adı verilen elektronik kartları kullanarak veya nakit ödeme yaparak binebilirsiniz.

21 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Seyahat Yazılarında Eskişehir

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Eskişehir uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Eskişehir varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Eskişehir uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Eskişehir uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Eskişehir uçuşları Anadolu Havalimanı'na düzenleniyor.

Eskişehir yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Eskişehir 1 saat 30 dakika, Ankara-Eskişehir 40 dakika, Antalya-Eskişehir 1 saat, Bodrum-Eskişehir 1 saat 20 dakika, Gaziantep-Eskişehir 1 saat 10 dakika, İstanbul-Eskişehir 50 dakika, İzmir-Eskişehir 1 saat 10 dakika, Trabzon-Eskişehir 1 saat 30 dakika sürüyor.

Eskişehir Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
10ºC
22ºC
Cmt
Paz
9ºC
23ºC
Paz
Pzt
11ºC
23ºC
Pzt
Sal
11ºC
25ºC
Sal
Çar
10ºC
24ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Eskişehir Alternatif Ulaşım
Para birimi