Kastamonu Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Kastamonu Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Kastamonu Hakkında

Atatürk'ün şapka devrimini başlattığı Kastamonu, Karadeniz Bölgesindeki şirin bir şehirdir. Kent merkezi Ilgaz dağlarıyla çevrili olsa da Cide, Abana, İnebolu gibi Karadeniz'e kıyısı olan ilçeleri vardır. Gerek Kastamonu merkezde gerekse de İnebolu, Cide gibi ilçelerde eski Osmanlı dönemine ait konaklar görülmeye değerdir. Ilgaz Dağları turistik tesisleriyle yaz kış turizme hizmet verir. Kışın kaymak isteyenler için güzel de bir kayak pisti vardır. Ancak dağdaki otellerde dört mevsim konaklama yapılabilir.

Kastamonu'da ayrıca Arkeoloji Müzesi'ni, Saat Kulesini, kalesini ve hanları gezebilirsiniz. Yaklaşık 130 bin nüfusu olan Kastamonu'da yapımına 1959 yılında başlanan bir havalimanı bulunuyor. Ancak havalimanı geçen yıl hizmete girdi. Havalimanından kent merkezine otobüs seferleri yapılmaktadır.

Kastamonu'da tirit, etli ekmek, kuyu kebabı, pastırma ve çekme helva gibi yöresel yemeklerden de tadabilirsiniz. Yeşili bol bu şehrin Abana, Cide, Çatalzeytin, Daday, Hisarönü, Araç, İnebolu, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, İhsangazi, Araç, Bozkurt, Azdavay, Doğanyurt, Devrekani, Küre, Tosya, Merkez ilçeleri vardır.

Havalimanından Kastamonu Şehir Merkezine Ulaşım

Kastamonu’da şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta yer alan, iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Kastamonu Havalimanı bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Kastamonu Havalimanı, kendi açık otoparkına sahip olmakla birlikte şehir merkezine gidebilmeniz için çeşitli alternatifleri de sizlere sunuyor. Aynı şekilde şehir merkezinden Kastamonu Havalimanı’na gidiş için de aynı alternatifleri kullanmanız mümkün.

Kastamonu Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, servis, taksi ve araç kiralama gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık 20 dakikalık uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız indiği andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Kastamonu Havalimanı’ndan şehrin merkezine otobüsler ile ulaşabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 20 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise yolcu servisleri. Türk Hava Yolları ve Pegasus’a ait yolcu servisleri ile hem havalimanından şehir merkezine hem de şehir merkezinden havalimanına gitmeniz oldukça kolay. Türk Hava Yolları’nın iki tane servis aracı bulunup bu araçlar her gün sabah saatlerinde hareket ediyor. Pegasus yolcu servisi ise Perşembe ve hafta sonu olmak üzere farklı saatlerde hareket ediyor. Hareket saatleri ve güzergah bilgilerine daha detaylı ulaşabilmek için Kastamonu Havalimanı’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Terminal binasında bulunan araç kiralama ofislerden araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Kastamonu Havalimanı içinde bulunan araç kiralama firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz. Hizmet veren firmalar arasında Avis yer alıyor.

18/01/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Kastamonu Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
8ºC
14ºC
Çar
Per
6ºC
17ºC
Per
Cum
10ºC
23ºC
Cum
Cmt
13ºC
26ºC
Cmt
Paz
13ºC
28ºC
Paz
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Para birimi
x